Forum

Dosya sürekli ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya sürekli şifre soruyor

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İki farklı lokasyonda ip yapılandırması merkez:10.0.0.x       şube:10.0.1.x    yapılarında merkezdeki kullanıcılar serverdaki ortak dosyaya direk ulaşabiliyorlar fakat şubedeki makinalar logout logon olduklarında şifre soruyor bu yüzden sql ile çalışan programda sorun yaşıyoruz bu yapılandırma hakkında bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

Not:makinalar aynı domaine üyeler

Gönderildi : 17/06/2009 15:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Doğan merhaba,

İlk olarak izinler aklıma geliyor.İzinleri kontrol ettin mi?2 farklı lokasyon da aynı domaine üye demişsin.Adc ile mi diğer lokasyon bağlı?

Gönderildi : 17/06/2009 15:10

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur,

İzinleri kontrol ettim şöyleki serverda birkaç düzenleme yaptık (DNS) hatta makinaları domainden çıkarttım şubede burda da otomatik ip aldıkları için şifre ekranı gelmiyor direk bağlanıyordu şubeye götürdüm orda şifre sormaya başladı iki hat arasında VPN çalışıyor şuanda bu şekilde bağlı merkez ve şube daha önce de sorun çıkarmıyordu.

Gönderildi : 17/06/2009 15:17

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Otomatik ip ayarında bırakıldı sanırım.Peki vpn ile içeri bağlanırken aynı subnetle mi bağlanıyor.Eğer yeni bir ip subneti belirediysen.Vpn de içeri girecek eski subnetle oldugundan sıkıntı çıkarabilir.Ek olarak eventlara düşen bir hata varmı?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 17/06/2009 15:27

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

eventlarda 1517 hatası alıyorum subnetler iki modemde de aynı şekilde yapılandırılmış bir tarafta ip'yi server dhcp dağıtıyor (merkez) diğer tarafta modem dağıtıyor ve vpn tünelde herhangi bir sıkıntı yok şuanda iki tarafta da monitöring yaptığımda paketler normal gidip geliyor.

Gönderildi : 17/06/2009 16:39

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Doğan merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/101764.aspx  posttaki policy ayarlarını kontrol edermisin.Bir de deneme amaçlı dosyaya o kullanıcı için everyone full yetki ver bakalım.Karşıdan bağlanırken o kullanıcı için şifre isteyecek mi?eğer yine isterse linkte ki policy ayarlarını kontrol etmeni öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 18/06/2009 03:45

(@samilaltundal)
Gönderiler: 502
Prominent Member

Hocam merhaba, şifre soran makineler kablosuz bağlantıdamı, bizde de aynısı olmuştu, kablo ya geçtik sorun kalmadı.

Gönderildi : 18/06/2009 03:54

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar,

Cevaplarınız için hepinize tekrar teşekkürler.Sorunun DNS ile ilgili olduğunu çözdüm merkezdeki dns'i şubedeki makinalara manuel olarak girdiğimde kullanıcı adı şifre sormuyor artık.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 18/06/2009 12:32

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Geçmiş olsun.Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 18/06/2009 16:56

Paylaş: