Forum

Terminal Server Tep...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Tepki vermiyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@eypalbayrak)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Sistemimizde çeşitli otomasyonlar var ve bunlar remote olarak çalışıyor. kullanıcıların sunucu üzerinde yetkileri var ve giriş yapıldığında yetkilendirildikleri programı kullanabiliyorlar ve yazıcıdan da bu şekilde çıktı alıyorlar. Sorun şu sistem kilitleniyor ve cevap vermiyor. Giriş yaptığımızda arkaplan rengi görünüyor ne başlat menüsü ne de herhangi başka birşey görünüyor uzunca bir süre bekledikten sonra spooler.exe hatası alıyorum. Yazıcılarla ne gibi bir sıkıntı olabilir anlamadım.

Gönderildi : 03/06/2009 12:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

yazıcıların sürücüleri ile ilgili bir durum gibi görünüyor. servere yüklü olan yazıcı sürücüleri ile istemcilerdeki işletim sistemlerinin farklılığı sorunu ortaya çıkarabilir. net yanıt verebilmek için even id leri gözden geçirmek gerekir diye düşünüyorum. birde term. serv. profilleri çıkış yaptığında askıda kalıyor olabilir. dediğim gibi event idleri görmek lazım.

bu arada sunucunun özellikleri nedir kaç pc istemci olarak faydalanıyor?

Gönderildi : 03/06/2009 13:38

(@eypalbayrak)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Genelde event id 1111  de hata vermiş. 50 kadar kullanıcı var ama aynı anda en fazla ortalama 10 kişi login oluyor.  Sunucu Özellikleri ise Intel(R) Pentium(R) 3 Xeon Processor 701 MHZ 2 GB ram.

Birde sunucuda Windows güncellemeleri eksik sanırım onları yükleyince problem çıkarmaz umarım

Gönderildi : 03/06/2009 15:15

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

Merhaba.Kilitlenme yazıcıyaiş gönderirkenmi oluyor yoksa terminal server bağlantısı sırasındamı ?

Gönderildi : 03/06/2009 20:08

Paylaş: