Forum

ad ortamında networ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ad ortamında network connections

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkdaşlar.

ad olan bir ortamda network üzerindeki makinalara bağlnmak istiyorum..ancak güvenlik duvarları açık olduğundan bazılarına ulaşamıyorum..
gpo ile tüm makinaların güvenlik duvarlarını nasıl kapatabilirim yada network üzerinden bağlanamadığım pc lere nasıl bağlanabilirim gpo ile..

yani ağda bulunan tüm pc lere dosya transferi yapmak istiyorum yada işte d sürücülerinde neler var bakmak isitiyorum gibi..yani aslında istediğim
tüm pc lerin sürücülerine erişebilmek ama dediğim gibi bazılarının güvenlik duvarı açık olduğundan bağlanamıyorum tek tek de pc leri gezmek
istemiyorum..Gpo ile tüm sürücülere tam erişimi nasıl sağlarım yada windows güvenlik duvarını nasıl kapatabilirim...

Gönderildi : 28/05/2009 15:24

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

Merhaba.

örn: \\serdar\c$ şeklinde erişimi deneyiniz.

Ayrıca Gpo hakkında sorunuzu karşılayacak  önceden yazılan cevaplar var.detaylı olarakda anlatılmış.Arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 28/05/2009 15:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

GPO ile Güvenlik Duvarı ayarlarının yapılması;

Computer Configuration, Administrative Templates, Network, Network Connections, and then Windows Firewall

yukarıdaki alandan Firewall ile ilgili ayarlarınızı yapabilirsiniz.

ayrıca DNS'i de bir kontrol edin. isim çözümlemede belki bir sorun olabilir.

eğer siz bütün pc'lerdeki sürücüleri görmek istiyorsanız bunları Admin Share olarak paylaştırıp kendi bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

yada diğer bir yöntem pc'lere Computer Management üzerinden bağlanıp oradan o bilgisayardaki local management arayüzünden ilgili sürücüleri görebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/05/2009 15:35

(@LEVENTSENGECAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim..ama zaten bu şekilde erişemiyorum bunun da sebebi windows güvenlik duvarı...gpo üzerinde baktım zaten gözlerim acıdı billahi ama yerini bulamadım..gpo üzerinden tüm pc lerin windows güvenlik duvarını nasıl kapatabilirim?

Gönderildi : 28/05/2009 15:40

(@LEVENTSENGECAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın yeni gördüm hocam..peki admin share olarak paylaştırmaktan derken pek anlamadım..yani her pc ye gittikten sonra zaten tüm ayarlar yapılabiliyor bunda sorun yok ama
gpo ile bunu nasıl yapabilirim...ayrıca güvenlik duvarı açık olan bu pclere remote desktop da yapamıyorum...bahsettiğiniz firewall ayarlarına bakıcam..
ayrıca bu şekilde yapmanın yani firewall kapamanın güvenlik açısından bir sakıncası varmı localde..ön tarafta elbette firewall var ama içeride clientler
için windows güvenlik duvarlarını kapamak bir handikap yaratırmı acaba..

eğer yaratırsa windows güvenlik duvarlarını kapatmadan remote desktop yada sürücülere erişimi nasıl sağlarım..tabi yine gpo ile yapabilirmiyim..

Gönderildi : 28/05/2009 15:45

(@LEVENTSENGECAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

mümin bey saolun. gerekli yerlerdeki firewall ayarlarını düzenleyip ilgili ip bloğuna yetki verince sorun düzeldi...

iyi çalışmalar....

Gönderildi : 28/05/2009 17:47

Paylaş: