Forum

PPTP VPN Genel ağ b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PPTP VPN Genel ağ bağlantı sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,219 Görüntüleme
(@ozcanozkoker)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Windows 2003 server üzerinde sadece vpn amaçlı kullanılan bir server'imiz mevcut. VPN PPTP protokolü ile kurulu, yani gayet basit bir şekilde. Fakat şöyle bir sorunumuz var uzaktan 88.88.98.98 nolu ipden dışardan bağlantı kuruyoruz ve çok güzel çalışıyor, fakat aynı ip üzerinde ki  (88.88.98.98) bir diğer bilgisayar aynı VPN ağına bağlanmaya çalışınca kullanıcı adı ve şifre sorgusu ekranında takılıp kalıyor ve kesinlikle bağlanmıyor, bu sorunu nasıl aşabiliriz? 

Gönderildi : 25/05/2009 23:34

(@ozcanozkoker)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Günaydın arkadaşlar, konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Gönderildi : 26/05/2009 11:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Loglara düşen hata varmı?

Gönderildi : 26/05/2009 15:08

(@ozcanozkoker)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba dediğinizden sonra logları kontrol ettim, şu şekilde bir kaç hataya rastladım; "VPN sunucusu ile VPN istemcisi 88.250.37.108 arasındaki bağlantı kuruldu, fakat VPN bağlantısı tamamlanamadı. Bunun en sık rastlanan nedeni VPN sunucusu ile VPN istemcisi arasındaki güvenlik duvarının veya yönlendiricinin Genel Yönlendirme Kapsüllemesi (GRE) paketlerine (iletişim kuralı 47) izin verir şekilde yapılandırılmamasıdır. VPN sunucunuz ile Internet arasındaki güvenlik duvarlarının ve yönlendiricilerin GRE paketlerine izin verdiğini doğrulayın. Kullanıcını ağındaki güvenlik duvarlarının ve yönlendiricilerinin de GRE paketlerine izin verecek şekilde yapılandırıldığından emin olun. Sorun devam ederse, Internet Hizmet Sağlayıcısı'nın (ISP) GRE paketlerini engelleyip engellemediğini belirlemek için kullanıcının ISP'ye başvurmasını sağlayın."   Ama çok ilginçtirki mesela farklı bir localden 2 pc, biri bağlanıyor, diğeri bağlanmıyor, çıkışları aynı çok garip... 

Gönderildi : 26/05/2009 15:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bazı clientlarda bağlanamıyorsanız client tarafında firewalı disable edin ve bu şekilde deneyin

Gönderildi : 26/05/2009 16:59

Paylaş: