Forum

2003 server erişim ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server erişim sorunu

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

1 Adet 2003 std server ve 1 adet 2003 SBS serverımız var. Yapımız şu şekilde. Ofis dışındaki userlar STD server a uzak masaüstü bağlantı yapıyorlar ve kullandığımız programı STD server uzerinden kullanıyorlar. Yine bu kullanıcılar SBS serverdaki paylaşımı K ile map ediyorlar. Ancak yeni oluşturduğum hiç bir kullanıcı Diğer serverdaki hic bir exeyi çalıştıramıyorlar. Ancak her türlü silme yazma işlemini yapabiliyorlar. Örneğin klasör oluşturup silebiliyorlar. Administrator olarakta map etsem admin share ile de bağlansam hiçbir şekilde exeleri çalıştıramıyorlar.Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir diye ileti çıkıyor.

Ancak aynı yetkilere sahip ya da sadece user yetkisine sahip olan bazı kullanıcıların bir kaçında çalışıyor. Yine aynı exe leri map uzerinde zipleyip zip içerisinden açtığımda sorunsuz çalışıyor. Zipten çıkarıp denediğimde maalesef çalışmıyor.

Bu konu hakkında dusunceleriniz var mıdır.

Teşekkür ederim

Gönderildi : 23/05/2009 23:09

(@Anonim)

arkadaşım benim de başıma çok geeliyor bu işlemeler ve izinler sürekli brbirine giriyor ben en sonun da şöyle yapıyorum yeni bir klasör oluşturup paylaşımdaki dosyaları buraya kopyalıyorum ve paylaşımdan kim ulaşacaksa güvenlikten o kullanıcıyı ekliyorum. senin yapında zaten DC SBS da olması gerekli paylaşımlarda orada olduğundan erişim yapacak kullanıcılarında hepsi domainde ve hala sorun yaşıyorsan o konuda bi fikrim yok.

Gönderildi : 24/05/2009 06:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekür ederim yanıtın için.

Sorun şu ki sadece paylaşım ile ilgili değil. SBS server uzerindeki hiçbir exe yi çalıştırmıyor.  \\server\d$ ile girdigimde de aynı sorun var.

Gönderildi : 24/05/2009 11:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Clientların exe çalıştırma izni varmı? clientların hepsindemi sorun var. cmd komut satırında rsop.msc yi client tarafında çalışıtırın etkilendiği policyler nelerdir kontrol edermisiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 24/05/2009 17:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Kullanıcılar uzak masaustu baglanıp programı çalıştırıyorlar. Programın dataları diğer serverda. Diger serverdaki hic bir exe yi calıstıramıyorlar. Ama ilginc olanı  8 kadar kullanıcı cok rahat bir şekilde çalıştırabiliyor.

Gönderildi : 24/05/2009 19:32

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Terminal server cal lisanslamanız ne durumda peki?

Gönderildi : 24/05/2009 22:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

8 kullanıcı mız i,çin lisanslı.. ancak kimsenin olmadığı zamanlarda da aynı problem var

Gönderildi : 25/05/2009 02:32

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Client tarafında policylere baktınızmı yarıca diğer userlar herhnai bir ou içerisindemi eğer oyle ise yeni userlarıda o ou ya atın uygulnana bir policy varsa etkilenirler.Ayrıca diğer kişiler yokken yenş userlar bağlanamıyorlar değilmi?Bu durumda loglara düşen hata nedir?

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 25/05/2009 18:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu serverda herhangi bir OU yok. Sadece uzerinde terminal server yuklu. Policiyleri inceliyorum su anda. Ancak değişiklikler tum kullanıcılar için. Default user profilinide inceliyorum ama.

Gönderildi : 25/05/2009 19:57

(@serkanvargel)
Gönderiler: 181
Estimable Member

merhabalar;

8 cal device başına olabir bir kontrol et istersen ve yeni eklediğin ts kullanıcları std server üzerinde domain olarak oturum açıyor mu eger açmıyorsan std serverın yerel güvenliklik ayarlarında sıkıntı olabilir (GPO) kolay gelsin

Gönderildi : 25/05/2009 20:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Oturum açmasına açıyor. Sorun diğer server uzerindeki exeleri çalıştıramaması. Kendi üzerinde sorunsuz çalışıyor. Aklımıza bağlandığı serverda mı problem var diye bir soru gelebilir. Ancak diğer server ı yeni kurdum. Kurmadan evvelde aynı problem vardı.

Gönderildi : 25/05/2009 20:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu sorunu şu şekilde çözdüm

Başlat - çalıştır --> gpedit.msc
Kullanıcı yapılandırması - Yönetim şablonları - windows bileşenleri - ek
yöneticisi --> düşük riskli dosya türü ekleme listesi

etkin deyip kutucuğa .exe yazdığımda sorun çözüldü.

Teşekkür ederim

Arkadaşlar merhaba;

1 Adet 2003 std server ve 1 adet 2003 SBS serverımız var. Yapımız şu şekilde. Ofis dışındaki userlar STD server a uzak masaüstü bağlantı yapıyorlar ve kullandığımız programı STD server uzerinden kullanıyorlar. Yine bu kullanıcılar SBS serverdaki paylaşımı K ile map ediyorlar. Ancak yeni oluşturduğum hiç bir kullanıcı Diğer serverdaki hic bir exeyi çalıştıramıyorlar. Ancak her türlü silme yazma işlemini yapabiliyorlar. Örneğin klasör oluşturup silebiliyorlar. Administrator olarakta map etsem admin share ile de bağlansam hiçbir şekilde exeleri çalıştıramıyorlar.Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir diye ileti çıkıyor.

Ancak aynı yetkilere sahip ya da sadece user yetkisine sahip olan bazı kullanıcıların bir kaçında çalışıyor. Yine aynı exe leri map uzerinde zipleyip zip içerisinden açtığımda sorunsuz çalışıyor. Zipten çıkarıp denediğimde maalesef çalışmıyor.

Bu konu hakkında dusunceleriniz var mıdır.

Teşekkür ederim

Gönderildi : 04/06/2009 20:15

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Bu gün benimde başıma böyle bir proglem geldi ve tarif ettiğin şekilde çözdüm çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/08/2010 16:35

Paylaş: