Forum

Sirket Sitesine Bul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sirket Sitesine Bulundugum Bolgeden Girilemiyor!

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

selam

Sirketimizin web sitesine bulundugum bolgeden giremiyorum.  Baska bolgeye baglandigimda oradan giriyorum ama buradan giremiyorum.

bunu nasil duzeltebilirim, dns ile alakali oldugunu dusunuyorum. sistemde 2  tane dns var. ama her 2 dns den de ulasamiyorum. isa ile alakali olabilir mi

tesekkurler

Gönderildi : 22/05/2009 12:20

(@Anonim)

Merhaba,

ISA veya DNS ilede alakalı olaiblir.Ancak şu bölge olayını biraz daha açabilirmisiniz?Biraz daha bilgi lütfen.Eğer diüer bölgelerden bağlanabiliyorsanız,bulunduğunuz yerdeki roller ile alakalı bir sıkıntı olabilir.

Gönderildi : 22/05/2009 12:31

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Bölgeden kastınız nedir?

Gönderildi : 22/05/2009 12:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

1. olarak  bolgeden kastim  sehir.

2. olarak iki adet dns var demistim. 1. dns ad uzerinde ve bu dns i su anda sadece serverler 1. dns olarak kullaniyor. 2. dns ise isa uzerinde ve bu dns clientlerda dns olarak tanimli Serverlerde ise 2. dns olarak kayitli . acaba serverlerde 1. dns mi yapmaliyim

Gönderildi : 22/05/2009 12:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

1. olarak  bolgeden kastim  sehir.

2. olarak iki adet dns var demistim. 1. dns ad uzerinde ve bu dns i su anda sadece serverler 1. dns olarak kullaniyor. 2. dns ise isa uzerinde ve bu dns clientlerda dns olarak tanimli Serverlerde ise 2. dns olarak kayitli . acaba serverlerde 1. dns mi yapmaliyim

hala bu sorunu cozebilmis degilim nedeni ne olabilir?

tesekkurler

Gönderildi : 09/06/2009 18:00

(@Anonim)

Siteyi tutan Server nerede dışardamı kendi bünyenizdemi?DNS serverınız dışarıya açıkmı? Bunların cevabı hayır ise kullandığınız ortamda xxx.com şeklinde domain olup internet tarafında aynı isme sahipseniz local networkden aynı ismi çözemessiniz.Çünkü local DNS server dışardaki ip bilmiyo authorative dns localdir sorduğunuz ismin karşılığı var ancak ip yok.Dışarda bulunan ip içerideki dns server söyleniyiniz.

Gönderildi : 11/06/2009 18:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kendi bunyemizde dns server disariya acik. daha once girebiliyorduk  ama ne oldu anlamadim.sanirim biryerlerde bir degisiklik yada yanlis biseyler yaptim ama nerede aptigimi bende hatirlamiyorum.

Gönderildi : 13/06/2009 16:33

Paylaş: