Forum

Windows 2003 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Server de local Group Policy Uygulaması Hakkında

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@fturan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 2003 server i local olarak tek başına kullanıyorum. Herhangi bir domain v.s kurulu değil (kurmak istemiyorum.)

Bu servere  5 kullanıcı uzaktan erişerek (Terminal Server Services ile) Mikro yazılımını kullanıyorlar.

Ben isteğim şu: uzaktan erişen kullanıcılara makina üzerinde kısıtlamalar koymak istiyorum. Start Menu yu kapatmak, Denetim Masasını kapatmak, herhangi bir yazılım kuramamak. v.s v.s  gibi

Yalnız Uzaktan ben Administrator ile bağlandığımda bana bu kısıtlamaları yapmaması gerekeiyor ki be kullanıcıların destek işlemlerini sorunsuz vereyim.

Bu kısıtlama işlemini Admini hariç tutarak nasıl yapabiliriz.?

Bunu nasıl sağlayabilirim.

Gönderildi : 19/05/2009 14:25

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Merak ettim niçin domain yapısı kullanmak istemiyorsunuz?

Sizin durumunuzda ben olsaydım kullanıcılar uzaktan bağlanıldığında sadece mikronun çalışmasını sağlardım. Sizde zaten sadece mikroyu kullanıyorlar demişsiniz.

Gönderildi : 19/05/2009 14:36

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba

Alsında local policy'ler sistem üzerinde oturum açan tüm kullanıcılara etki eder. Ama sadece administrator'ı bu policy'lerin dışında bırakmak mümkün (sadece user policy tarafını).

Peki neden Active Directory kullanmak istemiyorsunuz?

Gönderildi : 19/05/2009 14:48

(@fturan)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim.

"Ama sadece administrator'ı bu policy'lerin dışında bırakmak mümkün (sadece user policy tarafını)."

bunu biraz daha açarmısnız?

Destek ihtiyacı minumuma inmesi için active directory kurmayı düşünmedim. Ama yanılmış ta oalbilrim.

Gönderildi : 19/05/2009 16:03

(@serhatakinci)
Famed Member

C:\WINDOWS\system32\GroupPolicy security tabında
administrator kullanıcısına yada ilgili kullanıcı veya gruplara deny
verin (dizin gizlidir)

deny verdiğiniz kulanıcı policy ayarlarını okuyamaz, böylece policylerden etkilenmez (sadece user policyler)

Gönderildi : 19/05/2009 16:37

(@fturan)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabını için tşk ederim.

Dediğiniz gibi yaptım ve başarılı. Tşk ederim.

Ayrıca bu cevabı daha önce ( http://www.cozumpark.com/forums/permalink/84676/84676/ShowThread.aspx#84676 ) verdiğinizi de gördüm. Aramalarda son sıralarda çıktığı için geçbuldum biraz. Sizi de boş yere yordum.

Tekrar tşk ederim

Gönderildi : 19/05/2009 16:44

(@serhatakinci)
Famed Member

Rica ederiz

Gönderildi : 19/05/2009 16:51

Paylaş: