Forum

Yazıcı Paylaşım Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Paylaşım Sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@ozcanozkoker)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 2003 standar server üzerine active directory kurulu, tüm clientler domain users clientlerin 3 tanesinde yazıcı mevcut hepsinin paylaşımı açık ve hepsinin group üyeliği domain users, users ... Fakat ağdan yazıcı tanımladığım clientler yazdır dediklerinde herhangi bir yazdırma işlemi başlamıyor ve ağda takılıp kalıyor, yazıcının sahibi makinada 1 yazdırma işlemi bekleniyor diyerek takılıp kalıyor. Nerde sorun olmuş olabilir sizce?

Gönderildi : 18/05/2009 17:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

Servislerden printspooler servisini restart edin.Ayrica ilgili userin localde admin hakki vermeniz gerekli.Ek olarak bu konu daha önce forumda konusulmustu arama yaparak erisebilirsiniz.

Kolay gelsin

Gönderildi : 18/05/2009 19:04

(@ozcanozkoker)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba tekrar arkadaşlar, ben sorunu şimdilik şu şekilde aştım ki bu işlem büyük ihtimalle HP nin yapmış olduğu bir sorundur (bencee) Yazıcı sahibi clientleri domainden çıkardım, localden user yetkisi ile kısıtladım, şimdi sorunsuz şakır şakır yazıyorlar, domain üyeleride yazdırabiliyor ağdan, tek sorun yazıcı sahibi makinaların domain üyesi olmalarıymış, çıkarınca herşey düzeldi yani...

Gönderildi : 19/05/2009 22:06

(@ugurdemir)
Illustrious Member

User yetkisinde olduğundan sorun kaynaklanıyordur.O client domaine üye iken clientın local userlarına o bilgisayrdan çıktı alacak olan userlerı tek tek eklerseniz sorunu aşabilirsiniz.

Gönderildi : 20/05/2009 02:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0

arkadaslar merhaba benımde bu kou ile ilgili uzun zmandır süre gelen bir problemim var şirketteki pclerin hepsi ad de pazalarmadaki 2 notebook hariç pazarlama adında bir grup var ve gupta 7 kuallanıcı var 5 ad de bu bölümde bir ağ yazıcısı var pazarlamdaki tüm pc lerden ağ yazıcısı olarak kuruldu fakat nedendir bilmiyorum yazıcı sürekli olarak takılıp kalıyor özellikle her yeni günde yazıcıyı açıp kapatınca genelde düzeliyor değilse bu belge gönderelimedi hatası veriyor acaba nerde yanlış yapıyorum tşk

Gönderildi : 26/06/2009 20:01

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Printer modeli nedir? Network yazıcısı mı yoksa paylaşımdan kullandığınız laserjet yazıcı mı?

Gönderildi : 26/06/2009 23:50

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

bende sizin yazdığınızı yazacaktım.benden önce davrandınız

Gönderildi : 26/06/2009 23:59

Paylaş: