Forum

sunucuda ip sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

sunucuda ip sorunu

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,424 Görüntüleme
(@maydin38)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar benim sunucumda şöyle bi sorun var. isim ile ping atamıyorum ve paylaşımlarına giremiyorum ama ip adresiyle hem ping atabiliyorm hemde serverin paylaşmlarına giriyorum.clint bilgisayarda netware için istemci hizmetini yükledim ilk başta düzeldi gibi ama bir gün sonra gene eski haline döndü şu anda çokacil olarak çözüme ulaşmam lazım yarımlarınızıbekliyorum.

Gönderildi : 16/05/2009 12:27

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

sorun dnsden kaynaklanıyor gibi gözüküyor. Acaba domainden çıkartıp, dnsleri temizleyip geri domaine almayı denedinizmi ?

Gönderildi : 16/05/2009 14:00

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

ortamda dns var mı? eğer yoksa tavsitem dns kurman

eğer var ve bu sorunu yaşıyorsan, istersen elle host(A) kaydı ekle eğer mümkünse domainden çıkartıp yeniden domaine sokki kayıtları kendisi oluşturdusun.

ama şu anda en çabuk çözüm host(A) kaydı eklemek gibi gözüküyor.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/05/2009 14:14

(@ramazandeveci)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Varolan yapıda bir AD (Active Directory) varmıdır? Eğer bir AD mevcut ise dns kayıtlarını incelemekten başlana bilir. Konuyu biraz daha açıklaya bilirseniz, sorun için daha kesin çözümler üretile biliriz.

Gönderildi : 16/05/2009 15:16

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar şimdi sistemde 2 adet server ve clint bilgisayarlar var. ayrıca sistemde AD kurulu. server A ,server B ye her şekilde ulaşabiliyor. ama clint ilgisayarlar hiç bir servere server ismiyle ulaşamıyor. şimdi deneyemeyecegim ama pazartesi günü dediginiz gibi clint bilgisayarları AD den çıkarıp yeniden üye edecegim. artı host(a)eklemek nasıl oluyor bi onuda söylerseniz sevinirim.

Gönderildi : 16/05/2009 17:04

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

ip den ulaşabiliyor isimden ulaşamıyorsun sorun dns de onu biraz incelersen sorunu çözersin

kolay gelsin,

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/05/2009 17:24

(@maydin38)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar dediklerinizi kısmen yaptım. ama olmadı. ayrıca aynı sorun AD olmayan başka bir serverdada var. ve ilginç olan hizmetlerdeki netlogon hizmeti devamlı duruyor. çalıştırıyorum ama bilgisayarı yeniden başlattıgım zaman gene duruyor. bence bu sorun sadece dns ten degil.

Gönderildi : 19/05/2009 17:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Güncel bir antivirüs taramsından geçirdiniz mi sistemi?Confiker virüsü olabilri.Ayrıca eventlara düşen hatayı paylaşırmısınız.

Gönderildi : 19/05/2009 17:34

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Serverda event viewera mutlaka bir hata düşüyordur.Bu hatayı paylaşır mısın?

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 20/05/2009 03:13

Paylaş: