Forum

uzak bağlantıda sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak bağlantıda sorun

21 Yazılar
14 Üyeler
0 Likes
3,159 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar activedirectory de bir kullanıcı oluşturuyorum ve members of a remote desktop ı ekliyorum. sonra uzak masa üstü bağlantısı kurup log on olmaya çalıştığımda yeni olşturduğum kullanıcı ile şöyle bir hata alıyorum " TO LOG ON TO THİS REMOTE COMPUTER YOU MUST BE GRANTED THE ALLOW LOG ON THRIUTGH TERMİNAL SERVİCES RİGHT. BY DEFAULT MEMBERS OF THE OF THE REMOUTE DESKTOP USER GROUP HAVE THİS RİGHT . İF YOU ARE NOT A MEMBER OS THE REMOUTE DESKTOP USER GROUP OR ANOTHER GROUP HAS THİS RİGHT , OR İF THE REMOUTE DESKTOP USER GROUP DOES NOT HAVE THİS RİGHT YOU MUST BE GRANTED THİS  RİGHT YOU MANUELLY " diye bir hata veriyor. işletim sistemi server 2003 r2 terminal server lisansı 15 kullanıcılı şu anda 5 kullanıcı oturum açabiliyor ama hepsi aynı anda açık değil hatta.

Gönderildi : 15/05/2009 20:39

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

Hata aldığın kullanıcının Remote Desktop Users grubuna üye olması gerekmektedir. Forumda bu konu ile ilgili yeterince başlık var

Gönderildi : 15/05/2009 20:43

(@ramazandeveci)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Eğer ilgili Users grubunu veya User hesabını, Remote Desktop
bağlantısı vereceğin Sunucu üzerindeki Remote Desktop Users Grubuna üye
yaparsan sorunun düzelecektir. İyi çalışmalar

Gönderildi : 16/05/2009 15:30

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Buraya mesaj yazarken dışarıdan kopyala-yapıştır mı yapıyorsunuz? Yani cp de tanımlı olmayan bir yazı tipi mi kullanıyorunuzda yukarıdaki görüntüyü almayı başarıyorsunuz?

Gönderildi : 16/05/2009 16:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hata aldığın kullanıcının Remote Desktop Users grubuna üye olması gerekmektedir. Forumda bu konu ile ilgili yeterince başlık var

siz de dikkatli okumadınız sanırım kullanıcıyı remote desktop user yaptığımı belirtiyorum zaten. o halde de bu hatayı veriyor.

Gönderildi : 16/05/2009 20:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar domain admin i eklediğim takdir de oluşturduğum kullanıcı oturum açabiliyor set primary domain users seçiyorum açıyor ama domain admini members dan kaldırdığımda açamıyor bu sefer de domain admin gibi saati felan değiştirebiliyor. baya karıştı bu durum.

Gönderildi : 16/05/2009 20:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Evet baya karışmış.Peki şuan eventlara düşen hata nedir?Birde hatanin ekran göruntusunu paylasabılırmısınız

Gönderildi : 18/05/2009 18:24

(@husnusahin)
Gönderiler: 22
Eminent Member

remote gireceğin bilgisayarın domaine dahil olması lazım sonra  

kullanıcı üzerinde sag tus yaparak Member Of dan ..

Kullanıcıya Remote Desktop Users ve Domain Admins yetkilerini verirsen

sonrasında hiç bir sorun ile karsılasmadan girersin

Gönderildi : 19/05/2009 15:42

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

arkadaşlar domain admin i eklediğim takdir de oluşturduğum kullanıcı oturum açabiliyor set primary domain users seçiyorum açıyor ama domain admini members dan kaldırdığımda açamıyor bu sefer de domain admin gibi saati felan değiştirebiliyor. baya karıştı bu durum.

TS aynı zamanda DC rolünde mi?

Gönderildi : 19/05/2009 15:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

TS aynı zamanda DC rolünde mi?

ewt ts ayrıca dc event da onun hakkında birşey yazmıyor hata görüntüsüte şifreyi yanlış yazdığınız da gelen görüntüyle aynısı. hatta arkadaşalar şöyle bir durumda olmuştu uzak bağlantı yapan kulanıcının logon ismini ve görünen ismini değiştirdiğimde yine bağlanamadım

Gönderildi : 20/05/2009 01:44

(@serhatakinci)
Famed Member

dc üzerinde gpedit.msc açıyoruz

bilgisayar yapıland.> windows
ayarları> güvenlik ayarları> local policy> kullanıcı hakları
ataması> Terminal hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver

policy ayarına kullanıcınızı ekleyin ve deneyin (gpudate /force  yağmayı unutmayın)

Gönderildi : 20/05/2009 02:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bilgisayar yapıland.> windows ayarları> güvenlik ayarları> local policy> kullanıcı hakları ataması> Terminal hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver

policy ayarına kullanıcınızı ekleyin ve deneyin (gpudate /force  yağmayı unutmayın)

öncelikle çok tşkler serhat bey dediğiniz şekilde oldu ama  uzak masaüstünü kullanacak yeni kullanıcılara bunu mu yapmam gerekli ve neden böyle oluyor yani normal değil sanırım. acaba böyle olmasının nedenini ve gpedit den eklemeden normal bir şekilde lisansları kadar member of dan remote users ı eklediklerimin girmesini sağlayabilirim. bunlarda bilgilendirebilirmisiniz acaba.

Gönderildi : 21/05/2009 02:19

(@serhatakinci)
Famed Member

Hayır bu normal bir durum çünkü TS ve AD rolleri aynı sunucu üzerinde...

Her kullanıcı için bunu tek tek yapmak zorunda değilsiniz. Bir security group yaratın ve policy'e ekleyin. Sonra kullanıcıları bu group'a member yapın.

Gönderildi : 21/05/2009 14:53

(@fatihusta)
Gönderiler: 16
Eminent Member

İşime yaradı teşekkürler

Gönderildi : 13/09/2012 13:22

(@SezginBozkurt)
Gönderiler: 6
Active Member

Teşükkürler bende aynı sorunu yaşıyordum bu şekilde düzeltmiş oldum.. 

Gönderildi : 06/10/2012 14:19

(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member

Çok Teşekkürler

Aynı sorunu ben de bu yöntem ile çözdüm.

Gönderildi : 04/07/2013 21:52

(@MehmetYalman)
Gönderiler: 1
New Member

Aynı kondisyonlar ve aynı sorun benim sistemimde de var ama TS ayrı bir fiziksel sunucuda DC ayrı bir fiziksel sunucuda.

DC üzerinde yeni bir AD user eklediğimde; TS üzerinde anlattıklarınızı yapıyorum ama halen aynı mesajı alıyorum. Ancak yeni kullanıcıyı Domain Admin yaparsam sorun olmuyor, bu da benim sorunumu çözmüyor.

Yardımcı olabilir misiniz? 

Gönderildi : 20/10/2013 01:27

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kullanıcıyı remote desktop users grubuna üye yapın.

Gönderildi : 23/10/2013 17:18

(@MirkanTARHAN)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Öncelikle verdiğiniz yararlı bilgilerden dolayı teşekkürler Serhat Bey;

Benim yaşadığım sorun ... 

DC ün yüklü olduğu makinadan yönlendirmiş olduğunuz yere kadar geliyorum (gpedit.msc-->bilgsayar yapılandırması --> windows ayarları  -->güvenlik ayarları --> local policy --> terminal hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver ) 

Burada add butonu pasif halde ; yani herhangi bir kullanıcı yada grup ekleyemiyorum.Dediğiniz yolu takip ederken bazı seçenekler kilitli olarak görünüyor.Bunu nasıl aktif hale getirp grup yada kullanıcı ekleyebilirim.

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 07/03/2014 14:00

Sayfa 1 / 2
Paylaş: