Forum

Server 2003 Etki al...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Etki alanı ile Bağlanmak

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@huseyin_ISIK)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar yeni bir sistem kurmak istiyorum ve bi iki yerde arastirdim boyle birsey yapilabiliyormus sanirim yapmak istedigim olay sudur sirkette toplam 10 adet pc var hepsinde xp pro mevcut yeni aldigimiz hp ml350g5 e 2003 server kurup buna bi domain tanimlayip diger pclerinden bundan cikmalarini istiyorum ama soyle bir sikintim var belgelerim ve masaustunde herseyin server uzerinde kalmasini istiyorum yani kendi local pc lerinde herhangi bir dosya kalmayacak butun dosyalar serverda olucak kullanici adi ve sifreyle baglanacak baglandiginda gorecek veya sizin tavsiye edeceginiz baska bir yontem butun kullanicilarin dosyalarinin server uzerinde tutulup degisik yedekleme programlari ile yedeklemek istiyorum ilgilenen arkadaslara simdiden tskler

Gönderildi : 12/05/2009 13:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Selam 

Domain yapısını olşturup makinaları dahil ettikten sonra kullanıcılarınıza folder redirect ile server uzerinde paylastirdiginiz alanlari
masaustu ve belgelerim klasorleri olarak kullandırabilirsiniz

kolay gelsin

Gönderildi : 12/05/2009 13:52

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Aşağıdaki makale size bir çözüm sunacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/05/2009 13:53

(@huseyin_ISIK)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sn Murat bey makale cok guzel hersey cok guzel anlatilmis ama aklima takılna bi iki nokta var oncelikle lokaldeki yazicilar nasil kullanilacak her kullanici o turdugu pc ye bagli yaziciyi kullanabilecekmi birde tabiyki atiyorum pc1 deki belgelerim icindeki paylasim klasorune paylasim verilecek bu paylasim izinleri lokaldenmi verilecek yoksa 2003 uzerindenmi???? bunlarla ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim herkeze cok tsk ederim

Gönderildi : 12/05/2009 15:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Makale içeriğinde bulunan folder redirection özelliğni kulanabilirsiniz.Bu sayede sadece desktop,belgelerim gibi ksımları serverda tutumuş olursunuz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 12/05/2009 16:08

Paylaş: