Forum

file server dosya p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

file server dosya paylaşımı

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,957 Görüntüleme
(@aligokyuz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

file server de bir dosya var paylaşımda. bir kullanıcı full haklara sahip ve diğer kullanıcılar read hakkına sahipler. ne olduysa o klasor içinde hiç bir şeyi acamıyoruz, aldığımız hata mesajı, kullanıcılardan girmeye calıştığımızda; xxx dosyasına erişim sağlanamadı . serverden acmaya calıştığımda ise ; xxx is not accessible, Access is denied ve başka birinden baktığımda erişim engellendi yöneticinize başvurun diyor

diğer file serverdaki tum paylaşımlar aktif sorun yok

Yardımlarınız bekliyorum 

Gönderildi : 11/05/2009 17:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ownerlık kimde baktınız mı?O kullanıcı için ownerlık alabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  makaleyi inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 11/05/2009 17:45

(@aligokyuz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

map edilmiş  paylaşımdaki tum tanımlı sharing ve security kişileri sildim. kendimi full hak yaptım ama bilgisayarımdan erişim engellendi yöneticinize başvurun alıyorum

Owner?

Gönderildi : 11/05/2009 18:09

(@ugurdemir)
Illustrious Member

• İlgili klasöre sağ tuşla tıklayın

• Sahring and security kısmına tıklayın.

• Açılan pencereden security tabına gelin. Buradan Advanced i tıklayın

• Owner tabına geldiğinizde sahiplik kimde görünüyor listede kim var.

Ek olarak kendime ful hak verdim derken sharing sekmesinden izin verip securitydende aynı düzeyde izini vermelisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/05/2009 18:23

(@aligokyuz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sahring ve securt kısmına ve ower kısmına administratoru ekledim ama serverdan bile o paylaşım bie şey yapamıyorum.dosyayı kopyalatmıyor bile .dosyalar bozulmuş olabilirmi? masa ustune kopyalayım diyorum ( word yada exel dosyasını)

make sure the disk is not full or write-protected and that the files is not curenttly in use hata mesajı veriyor

Gönderildi : 12/05/2009 00:20

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Siz hangi kullanıcı ile işlem yapıyorsunuz administrator ile mi ? Owner tabında bulunan replace owner on subcantainer and objects kısmını işaretleyip ownerlığı alın.Daha sonra dosyayı istediğiniz gibi işlem yapaıp izinleri ve güvenliği makaleye göre ayarlarsınız.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 12/05/2009 02:41

(@aligokyuz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

replace owner on subcantainer and objects kısmın dan sahipliği alarak düzenlemeleri yaptım teşekkurler!!!!

Peki file serverda hak verdiğim kullanıcıların dosyalar da neler yapıldığının bir logu varmı

Gönderildi : 12/05/2009 12:17

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Daha önceden audit log oalyı yaptıysanız eventviewera gözatamanızda fayda var.Ayrıca kimlere ne hakkını verdiğinizi görmek için ilgili klasör yada dosyada sharing and security /Advanced / Effective permission kısmında görebilrsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 12/05/2009 16:17

Paylaş: