Forum

Kendiliğinden Silin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kendiliğinden Silinen Client Desktop Öğeleri

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,991 Görüntüleme
(@ercanarslan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şirketimizde 2003 Server kullanılmakta.Terminaller XP yüklü.Bu sabah 2 kullanıcı oturum açtığında masaüstü boş olarak (sanki domaine yeni kayıt olmuş gibi) gelmekte.Kullanıcının document and settings te bulunan desktop ve belger klasörleride boş.oturumu kapatıp tekrar açtığımda Orjinal ürün doğrulama çıktı.Bu 2 PC yi Open Cd leri çalışmadığı için baska bir CD den yüklemiştim.Sorunum ne olabilir.Tüm bilgiler gitmiş ve nasıl geri getirebilirim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/05/2009 12:48

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Domainde Folder Redirection kullanıyormuydunuz ? Orjinal ürün doğrulama çıksa bile dataları silmez. Diski alıp normal bir pc ye takıp dataları kontrol edip kopyalabilmeniz gerekir.

Gönderildi : 07/05/2009 13:08

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Active directory users and computers da herhangi bir değişiklik yaptınız mı?

Not:Kullanıcı ismini silip tekrar aynı ismi verdiğinizde de ID değişeceği için masaüstü sıfırlanmış olarak gelir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/05/2009 13:08

(@ercanarslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dosyalar yok bilgisayarda örnek olarak o bilgisayarda normalde var olan test.xls dosyası masaüstündeydi.ama komple diski her yontemle aratmama rağmen dosya bulunamadı diyor.diski söküp başka pc ye taksam çıkarmı.

Gönderildi : 07/05/2009 13:11

(@ercanarslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Active directory User da hiçbir değişiklik yapılmadı.Kullanıcının klasörleri yok olmuş tüm belgeleri-masaüstü-outlook pst dosyaları tüm ayarları yok.en önemlisi bu dosyaları pcdede yok.diski tarattım ama bulamıyor dosyaları.document and settings te bulnan daha önce oturum açmuş kullanıcıların içerisine girdiğimde onların dosyaları mevcut.ama bu pc nin Ercan klasörü tamamen sıfırlanmış.Bu şekilde dosyalar silinebilirmi.

Gönderildi : 07/05/2009 13:33

(@adembatman)
Gönderiler: 46
Trusted Member

user profılınde bır skıntır olmus o kullanıcı domaınden cıkarıp bırkez daha alırmısınız ?

Gönderildi : 07/05/2009 13:44

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Bazen profile sorunlardan kaynaklanabiliyor.Tmp user profilinden bilgisayar açılıyor ve kullanıcının tüm bilgilerinin gittiğini görüyorsunuz.Domainden çıkarıp tekrar almanız halinde sorun düzeliyor.Bazen kullanıcı bilgisayarını açtığı zaman username kısmında bakmadan şifresini yazıp açabiliyor,burada usernamei kontrol ederek tekrar deneyin.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 07/05/2009 13:57

(@UgurYerli)
Gönderiler: 117
Estimable Member

bir datarecovery programıyla silinen dosyalar baksnız iyi olur daha önce başıma geldi kullanıcı desktop klasörünü silmişti

Gönderildi : 07/05/2009 14:48

(@ercanarslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

haklısınız ama user profillerde daha önce hata oluşmuş ve kullanıcı profili sıfırlanmıştı.kullanıcı sonuna .deneme gibi bir şey yazarak oturum açıyordu.ama benim sorunum bu kez farklı dosyalar yok.dah önce oluşan profil hatalarında bilgiler gelmesede document and settings te duruyordu.bu sefer o bilgilerde yok . bilgiler başka bir user altına düşmüş olsaydı registery de gösterir sorunu biterdi.ama bu kez dosyalar o pcde yok.bunu geri getirmem lazım daha önce başına böyle bir durum gelmiş arkadaslardan yardım bekliyorum.

cevaplarınız icin çok teşekkir ederim.

Gönderildi : 07/05/2009 14:55

(@muratdedeoglu)
Gönderiler: 141
Estimable Member

tmm dostum disktedir buyuk ihtimalle dataların hala.

dosya sistemi yada profile problemi olmuştur

benim onerim diski cıkarıp baska bi pc de Recovery progamı ac, tarat . (Active Undelete)

kurtarabilrsen sonra o diske bi uzun format at bakalım bad sector felanmı var sonra lisanslı sistemini yeniden kurmalısın..

iyi çalışmalar

Gönderildi : 07/05/2009 15:07

Paylaş: