Forum

1 Kişi Hariç Bağlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 1 Kişi Hariç Bağlantısı Kesilmiş Kullanıcıların Otomatik Olarak Oturumunun Kapatılması

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
883 Görüntüleme
(@harun_sever)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Windows Server 2019 sunucumuza uzak masaüstü bağlantı yapan ve bağlantısı kesilmiş kullanıcıların 30 dakika otomatik olarak oturum kapatsın olarak ayarladım.
Ama uzaktan bağlanan 1 kullanıcının oturumunun sürekli açık kalması gerekiyor, bunun ayarını nereden yapabilirim?

Gönderildi : 04/05/2021 13:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, yaptığınız ayarı bir GPO ile yapın ama ilgili kullanıcı bundan etkilenmesin veya ona ayrı bir gpo yapın.

RDS Session Time Limits Ayarları - Hakan Uzuner

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/05/2021 13:33

(@harun_sever)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkür ederim. biraz geç yazdım kusuruma bakmayın.

hocam sunucu domain ortamında değil. Workgroup çalışma ortamında. sunucu üzerinde Entegra ve Nebim yazılımı kurulu, farklı konumlardan 15 kullanıcı uzak masaüstü ile bağlanıp Nebim yazılımını kullanıyor ve haliyle hepsi X e basarak çıkış yaptıgı için kullanıcının oturumu sürekli açık kalıyor.

hakan isimli 1 kullanıcı ise entegra yazılımını kullanıyor ve entegranın çalışması için bu kullanıcının oturumunun sürekli açık kalması gerekiyor. 

WORKGROUP çalışma grubunda iken hakan isimli 1 kullanıcı dışındaki kullanıcılarının baglantısı kesilince 30 dk içinde oturum kapatılsın olarak ayarlanabilir mi? 

Sagolun iyi akşamlar. 

Gönderildi : 21/10/2021 23:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Fark etmez local gpo veya RDS ayarlarında timeout yapılandırmasını düzeltmeniz lazım. Yani linki inceleyin onu local gpo ile yapın eper rds timeout ayarlarının yerini bilmiyorsanız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/10/2021 23:14

Paylaş: