Forum

Windows Dual Boot

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Dual Boot

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
738 Görüntüleme
(@jagermeister)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Aynı disk üzerine 2 ad. Windows 10 kurmak istiyorum. Disk ayarlarını alt tarafta ki gibi ayarladım.

diskpart

USB ile boot ettikten sonra "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde" hatası alıyorum. Bu hatanın çözümü var mıdır?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler, iyi akşamlar dilerim.

Gönderildi : 09/12/2019 23:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

2. oluşturduğunuz bölümü silip kurulum aşamasında oluşturun. Ayrıca oluşturduğunuz usb de uefi destekli olmalı. Tekrar hata alırsanız bios da ki csm modunu değiştirin.
Ayrıca hatırlatayım windows update hataları sonucu bu tip dual os bölümler çok daha çabuk bozuluyor chkdsk yapıp iki tarafı da repair yapmak gerekebiliyor. 2. Os'u sanal kullansanız daha iyi olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2019 00:28

(@jagermeister)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

Anladım hocam, dediğinizi yapmayı hemen deniyorum.

Ek olarak belirtmiş olduğunuz hatayı yaşamamak için Windows Update'i devre dışı bırakırsam sorun ile karşılaşır mıyım? Bilgisayar kişisel kullanıldığı için Update almaya gerek olacağını zannetmiyorum.

Gönderildi : 10/12/2019 09:14

Paylaş: