Windows Çözünürlük ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Çözünürlük Sabitleme Hakkında  

  RSS
HAMİ.CELİKBİLEK
(@hami-celikbilek)
Üye

Merhaba,

Sunumlarımızda kullanmış olduğumuz bir Windows 10 işletim sitemine sahip laptop cihazımız var.Bu makinede çözünürlük, kullanıcılar tarafından değiştiğinde görüntümüz bozuluyor. Domain ortamımız yok. Laptop için belirlediğimiz çözünürlüğü nasıl sabitleyebiliriz. Böyle bir kural kısıtı oluşturabilir miyiz? 

Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 10/02/2020 10:23
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Hardware Profiles/UnitedVideo/CONTROL/VIDEO
HKEY_CURRENT_CONFIG/System/CurrentControlSet/Control/VIDEO/

Çözünürlük ayarları bu alanda bulunur. Lock edilebiliyor mu bilmiyorum birşey göremedim. Olmuyor olabilir çünkü resolution vga input ve driver tarafından kontrol edilir. Intel vs yönetim panellerinde 2. ekranların çözünürlüğü sabit gibi ayarlar olabiliyor ama garantisi yok bunun. Belki ilgili bölüm control panelden disable edilebilir o zaman değiştiremezler local policy de \Administrative Templates\Control Panel\Display\ altında bulunuyor ilgili bölümler inceleyin.
Sunum dediğiniz için mantık yürütüyorum çözünürlüğü kullanıcılar değiştirmiyor da olabilir örneğin projektör, tv vs bağlandığında tek ve ekran uzatmada laptop çözünürlüğü bağlanan cihaza göre resize olur işte bunu sabitleyemezsiniz. Bağlantı kesildiğinde laptop lcd panel çözünürlüğüne döner. Bunun olmaması için laptop ve örneğin projeksiyonun ör ultra hd aynı çözünürlüğe sahip olması gerekli. İşte problem buysa dönmüyorsa şayet win10 ilk sürümlerinde bu tip sorunlar vardı sürümü güncelleyin ve ekran kartı sürücülerini de.

****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2020 11:05
Paylaş: