Forum

Windows 11 22H2 Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 11 22H2 Sorunları

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,256 Görüntüleme
(@alpaslankilic)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows 11 22H2 sürümünde masaüstü simgelerini sıralayamıyorum, bu bilgisayar yazan yerin özelliklerine tıkladığımda "Bu uygulama sistem yöneticiniz tarafından engellendi hatası alıyorum. Client domaine alınca bu hatayı verdi. Standart kullanıcı ve admin yetkili kullanıcı farketmiyor. Her ikisinde de bu hatayı alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 21/06/2023 11:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Muhtemelen folder yetkilerinde sorun var bunun std bir düzeltme prosedürü yok duruma göre bakılarak düzeltilir.
Forumda takeown ve icacls ile arayınız. Yada yetkinliğiniz yoksa en kısa yolu işletim sistemini tekrar kurun.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/06/2023 13:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

O cliente uygulanan gpo'larda neler yapıldıgına bakabilirsiniz 

rsop.msc ile 

Gönderildi : 22/06/2023 16:58

(@alpaslankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İşin ilginci hiç bir şey yaptırmaya izin vermiyor. Rsop.msc'de yapamadım. Formatlayıp 21H2 sürümünü kurdum onu 22H2'ye yükselttim bu şekilde bir sorun olmadı normal çalışıyor. Sorun 22H2'yi sürümünü tek kurduğumda sıkıntı yaşıyorum.

Gönderildi : 06/07/2023 15:02

(@alpaslankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rsop.msc yapabildim, group policy'de bazı kurallar engelliyormuş. Yanlız enterasan olan şu direk 22H2 ile kurulum yapıldığında bu policy aktif oluyor. 21H2 ile kurulum yapıldığında policy'yi almıyor. 22H2'ye update ettiğimde de sorunsuz çalşıyor. Çok teşekkür ederim herkese.

Gönderildi : 01/12/2023 16:51

Paylaş: