Forum

Windows 10 Pro v190...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10 Pro v1909 0 CPU Kullanım Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
2,828 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Client Üzerinde Windows 10 Pro v1803 Kullanmaktaydım, v1909 Üzerine Upgrade İşlemini Sağladım Ama Kontrol Ettiğimde Görev Yöneticisinde " Sistem Kesintileri " Altında Yüksek CPU Kullanımı Görülmektedir,
KB4524244 Güncelleştirmesini Makale Üzerinde Belirtildiği Gibi Kaldırdım Yine Sorun Çözümlenmedi,
Yeniden Windows Kurulumunu Sağladım Aynı Şekilde " Sistem Kesintileri " Altında Yüksek CPU Kullanımı Tekrar Gözlemlendi,
Burada Nasıl Bir İşlem ve Kontrol Yapabilirim ?

SistemKesintileri

Gönderildi : 19/02/2020 08:28

(@fatihbalci)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba,

Bilgisayara takılı olan çevre donanımları çıkararak test eder misiniz? (klavye, mouse, hatta ethernet kablosu vs.)

Bir değişiklik göremezseniz bios update deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 19/02/2020 09:37

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @fatihbalci

Merhaba,

Bilgisayara takılı olan çevre donanımları çıkararak test eder misiniz? (klavye, mouse, hatta ethernet kablosu vs.)

Bir değişiklik göremezseniz bios update deneyebilirsiniz.

Merhabalar @fatihbalci
Geri Dönüşünüz İçin Teşekkür Ediyorum,
Çevre Donanımları Çıkartma Sonrasında Test Ettiğimde Durum Değişmemişti,
Bios Upgrade İşlemi Sağlanmıştır ve Sonrasında Şuan İçin Teşt Ettiğimde Herhangi Bir Sorun Yaşanmamaktadır,
Sistem Kesintileri Altında Bir Hata İletisi Gelmemektedir.

Gönderildi : 19/02/2020 10:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Bu bir cpu, mb mei arasında öncelik sıralaması servisi bu sorunu çok yaşayan var genellikle driver, hw güncelliği, ayarları kaynaklı yaşanıyor. 
https://blog.pcrisk.com/windows/12795-system-interrupts-causing-high-cpu-usage
Benzer tutoriallar bulabilirsiniz en ayrıntılı tarif burada var. Donanımla ilgili alakasız görebileceğiniz her şeyi adım adım deneyin not edin. Net şundan denebilecek bir çözümü yok maalesef her donanımda içerik farklı olduğu için.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2020 11:18

Paylaş: