Forum

Windows 10 Mail Gön...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10 Mail Gönderim Problemi Hakkında,

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,545 Görüntüleme
(@mgul)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Windows 10 İşletim  sisteminde herhangi bir belge veya dosyaya sağ tıklayarak gönder posta alıcısı seçeneği yoluyla gönderim yapmak istediğimde istenilen eylemi gerçekleştirmek için kullanılacak ilişkili bir e-posta programı yok uyarısı almaktayım.Bilgisayarımda mail programı olarak thunderbird kullanmakta olup şirket içerisinde bazı bilgisayarlarda bu uyarıyı vermeyip bazı bilgisayarlarda uyarıyı çıkarmaktadır.Varsayılan programlar kısmından thunderbird posta alıcısı olarak seçildi fakat yine işlem gerçekleştiremiyorum.Yardımlarınızı rica ediyorum.

image

Gönderildi : 20/12/2021 14:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

https://support.mozilla.org/en-US/kb/make-thunderbird-default-mail-client

Dosya türlerine göre de default'ları ayarlamanız gerekiyor olabilir. Bazen sistemlerde default doğru şekilde yapılmadığında tüm dosya ve protokol türleri düzgün değişmez o durumda windows defualt'una çevirip tekrar atamak gerekli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2021 15:30

(@mgul)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Teşekkür ederim hocam bu yol yardımcı oldu ve sorunu çözdük ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/12/2021 11:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Geri dönüş için teşekkürler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/12/2021 11:23

Paylaş: