Forum

Windows 10 domaine ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 domaine alınca e-posta kurulum hatası

3 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
473 Görüntüleme
(@sabriAKARSU)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

selamlar,

ilginç bir durumla karşı karşıyayım, Domainde Windows 10 da POP3 mail hesabı şifre doğrulamayı (outlook2013) geçemiyor ve şifre hatası veriyor, 

Lokal hesapda hiçbir sorun yok, domainde herhangi GP yok, sorun firewall veya internet, Mail hosting den de kaynaklanmıyor, 

bu arada AD sunucum 2003 server 🙂

Gönderildi : 16/06/2022 11:58

(@ozgur)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Selamlar,
Aynı sorun bir arkadaşımın işyerinde de mevcut.

Sorun pop3 ile ilgili herhalde ama nasıl çözülecek acaba?
(domain yapısı yok, Outlook/Office365 kullanılıyor ama mailler pop3)

Global bir sorun mu var??

Üstatların desteğini bekliyoruz.
İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/06/2022 12:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Uzmanlardan destek bulamayabilirsiniz çünkü kurumlar pop3 kullanmaz 🙂 bunun sorunlarıyla uğraşmak istemez.

https://www.cozumpark.com/exchange-onlinea-basic-auth-ile-baglanma-donemi-sona-eriyor/

Konu direkt bu değil ancak paralel. Ben denk gelmedim, detay takip etmedim ama muhtemelen genel politika değişikliğinden etkileniyorsunuzdur. Yakın dönemde Basic Auth ve TLS ile ilgili tekrar bazı değişiklikler var incelemedim muhtemelen update'ler içeriyor, bu yüzden çalışan şeylerin çalışmadığını görüyorsunuz. Örneğin forumda soruldu google da pop, imap için mayıs ayında auth ile ilgili değişiklik yaptı.
Yani araştırıp bularak reg kayıtlarıyla belki anlık sorununuzu çözebilirsiniz ama bu yıl tekrar yaşayacaksınız o yüzden kalıcı, güncel sistemlere geçiş yapmanız gerekiyor. Çözüm ortaklarınızdan TLS 1.0 gerektiren varsa bunları değiştirin 1.2 olmalı. Örneğin Office2013 için çalışabilirlik bu yıl son 365 hesapları çalışmayacak min Office2016 değişimi bir an önce yapılması gerekli.
Microsoft güvenlik duyurularını takip ederseniz bunları görebilir, aksiyon planlarınızı ona göre çıkarırsınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/06/2022 14:03

Paylaş: