Forum

Windows 10 'da Sağ ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10 'da Sağ Tuş ile Mail Gönderme Problemi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,441 Görüntüleme
(@mgul)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese Merhabalar.

Şirket içerisinde mail programı olarak Thunderbird kullanıyoruz bilgisayarlarda bir zamanlar herhangi bir belgeye veya dosyaya sağ tıklayarak / Gönder / Posta Alıcısı seçeneğine tıkladığımda otomatikmen mail programında açılıp sadece mail adresini ve konuyu yazıp gönderebiliyordum fakat son günlerde farklı bilgisayarlarda yaptığım denemelerde hiç birinde direkmen bu şekilde gönderim sağlayamıyorum dosyayı bu şekilde gönder dediğimde thunderbird programı açılıyor fakat giden kutusu veya farklı bir alan açık halde gelmiyor direk anasayfa görünüyor,buda bir iş ve zaman kaybı oluşturuyor.Bütün bilgisayarlarda kontrol sağladığımda varsayılan mail programı thunderbird olarak görünüyor fakat durum bu.

Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

2
1
2
1

Gönderildi : 06/03/2019 08:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Varsayılan programlardan mail alış verişi için kullandığınız programı varsayılan olarak yapıp, böyle denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/03/2019 09:01

(@mgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Belirttiğim tüm bilgisayarlarda varsayılan program olarak ayarlı şekilde yukarıdada belirttiğim gibi fakat yine olmuyor.

Gönderildi : 06/03/2019 10:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Programınızın var sayılan olduğuna eminseniz çalışması lazım. Ancak https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/msoffice_outlook-mso_other/right-click-send-to-mail-recipient-doesnt-work/db6e5038-3543-4bde-9928-78fc8e9bc268 burada aynı sorun yaşanmış.

Bu arada sizin Win7 sp1 ve üzerindeki tüm güncellemelerde durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/03/2019 13:27

(@mgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrar her bilgisayardan kontrolleri sağladım her bir bilgisayarda varsayılan uygulama thunderbird olarak görünüyor ama işlem yine yapılamıyor.

Gönderildi : 06/03/2019 16:58

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba

kullandığınız thunderbird versiyonu nedir ?

thunderbird farklı versiyonlarında yaşadığınız sorun ile ilgili geri bildirimde bulunulmuş.

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1339554

https://support.mozilla.org/en-US/questions/1231768

ilk olarak referans adreste önerilen yöntemi uygulayın.

sonuç alamazsanız, bir host üzerinde farklı thunderbird versiyonları ile test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2019 23:06

(@mgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mevcut kullanılan    60.5.2 Sürümüydü bunun yerine 60.5.3 en güncel sürümü indirilerek kurulum sağlandı ve yapılan kontrol neticesinde problemin giderildiği tespit edildi.

Gönderildi : 07/03/2019 09:21

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

hayırlı olsun, geri bildirim için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2019 10:00

Paylaş: