Anasayfa » Forum

Windows 10 - 1903 U...

[Çözüldü] Windows 10 - 1903 Upgrade Hk.  

RSS
Samet DİKER
(@sametdiker)
Üye

Herkese Merhaba,

Yapımızda bulunan Windows 10 istemcileri adım adım 1809'dan 1903'e yükseltmeyi planlıyorum. Bilindiği üzere bu gibi geçişler zaman zaman sıkıntılı durumları da beraberinde getirebiliyor. 1809 geçişinde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, ancak iş sürekliliği nedeniyle tedbirli davranmak durumundayım.

Söz konusu upgrade işlemini gerçekleştirmiş / gerçekleştirmeyi planlayan meslektaşlarım gözlemlerini, tecrübelerini bu başlık altında paylaşabilirse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar,

Alıntı
Gönderildi : 09/10/2019 11:16
Birol Benli
(@birolbenli)
Üye

Bu konu her bilgisayar için farklılık gösterebilir. Çünkü donanım farkından dolayı bir bilgisayarda düzgün çalışırken diğerinde sorun çıkarabilir.

Örneğin yapımızda bulunan Dell 5100 laptoplarda sorun yaşamadık fakat Dell xps serisi bir bilgisayarımızda açılmama sorunları yaşadık.

Benim tavsiyem, bir modele update uygulamadan önce bir test bilgisayarı üzerinde test edin, ya da bir kullanıcıyla konuşarak gönüllü olmasını rica edin. Her şey ok ise aynı modelleri upgrade etmeye devam edebilirsiniz 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2019 12:07
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Kullandığınız 3rd party programlar varsa 1903te çalıştığını kontrol edin. AV, fax, çizim vs. uygulamalar 1903 te çalışmayabilir. Kritik bilgisayarınız varsa önce harici boş bir diske Yedekleme ve Geri Yüklemeden sistem imajı alın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2019 14:39
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

1809-1903 geçişi 1511-1903 kadar köklü değişiklik içermediğinden bir kaç pilot geçiş yapıp gözlemlemekte yarar var. Yaklaşık 20 kullanıcıyı geçirdim sorun yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2019 08:46
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol