Forum

Klasör seçeneklerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Klasör seçeneklerinden dizin haline getirme tikini kapatma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,797 Görüntüleme
(@alpercaneri)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar W10 Pro 64 bit de,  C:\Windows\WinSxS klasörünü; Sağ tıkla, Özellikler, Gelişmiş, kısmından "bu klasördeki dosyaların, dosya özelliklerini ek olarak içerikleride dizin haline getirmesini izin ver"  tikini kaldırdığımda,  "Bu öznitelikleri değiştirmek için yönetici izni sağlamanız gerekir" İptal yada devam seçenekleri ile yetkilendirme hatası alıyorum hataya devam edince Yoksay, Tümünü yoksay, Yeniden dene, İptal seçenekleri çıkıyor tümünü yoksay seçeneği seçildiğin de uygula dendiğinde işe yaramıyor kaldırmak istediğim tikte kalkmıyor.
Güvenlik aylarından, güvenlik gelişmiş ayarlarından everyone ekledim ve safe moddan açmayı denedim yine işe yaramadı. Hata görsellerini sırası ile ekledim yardımlarınızı bekliyorum.

Bu konu 5 yıl önce ALPER CANERİ tarafından düzenlendi

Gönderildi : 04/08/2019 16:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Neden böyle bir şey yapıyorsunuz?

Winsxs özel bir klasör olup tüm klasörler üzerinde hak sahibi olmadığınız için bu hatayı alıyorsunuz. Bu normal bir durum, öncelikle dosya sahipliğini sonra izinleri sonra bu bölümü değiştirmeniz gerekli ancak bunu yapmanız durumunda da muhtemel işlerim sisteminizde sorunlar yaşarsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/08/2019 18:46

Paylaş: