Forum

Klasör içerisinde p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Klasör içerisinde pdf arama / index sorunu Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,453 Görüntüleme
(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba
Kullanıcımızın birinde; masa üstünde farklı 4 klasör var. Klasörlerin içerisinde pdf dosyaları var. 4 klasörün içerisinde yer alan pdf lerin toplam boyutu 4GB.
Windowsun görev çubuğunda herhangi bir arama yaptığımızda sistem bu pdf lerin sonuçlarını getiriyor fakat sıklıkla tahminimce index bozulduğu için sonuç gelmeme problemi yaşıyoruz. Sonuç gelmediğinde bulmak istediğimiz pdf in bulunduğu klasorun içerisinde arama yaptığımızda da gelmiyor. Taki ana klasöre gidip arama yapınca sonuç geliyor. Sonuç geldikten sonrada windows görev çubuğunda tekrar arama yaptığımızda sonuca ulaşıyoruz (muhtemelen arama sonucuna istinaden yeniden index oluşturuyor)

Kullanıcının ssd sini değiştirdik;
Yeniden sıfır işletim sistemi kurup tüm güncellemeleri yaptık.
Yakın zamanda yeni bir bilgisayara terfi ettirdik. Sıfır işletim sistemi kurduk, tüm güncellemeleri yaptık.
Sorun yine ara ara devam etti.

İşin ilginç tarafı; sabah pc yi açtı; arama yapabiliyor hiçbir sorun yok; öğlene doğru bir bakmış hiçbir aramadan sonuç gelmiyor. Bu esnada bilgisayarda ters giden herhangi bir şey de olmuyor. İşletim sistemi Windows 10 Pro Tr 64bit.

Yorumu ve tavsiyesi olan var mıdır?

Gönderildi : 03/12/2021 10:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu klasörler network veya onedrive gibi bir alanda mı? Local disk üzerinde ise içerik ile ilgili olabilir. Bu dosyaları başka bir bilgisayara kopyalayıp aynı testleri onda da yapar mısınız? Muhtemel içerik ile ilgili olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/12/2021 22:28

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam Selamlar;
Dosyalar masaüstünde; lokal diskte yani. İçerikte sadece pdf dokümanlar var. Klasörlere ayrılmış pdf ler.
Başka bilgisayara alınıp denenmesini önerisini yapmışsınız. Aslında kullanıcının bilgisayarını değiştirdik. Sıfır bir Pc tahsis ettik. Yeni diske sıfır kurulum yapıp ilerledik. Aklıma sadece acronis acaba indexleme ile ilgili bir şeyleri bozuyor olabilir mi sorusu geliyor. Yada dosya isimleri büyük harflerle yazılmış. Bu bir şeyleri etkiler mi? Etkilerse de şaşırırım. 2021 yılında işletim sisteminin bu şekilde bir sorunu olmamalı...

Gönderildi : 07/12/2021 09:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bence siz bir sanal makine kurun ve onada av vs olmadan deneyin, eğer sorun devam ediyor ise dosya isimlerini küçük yaparak deneyin. Bence mutlaka o dosyalr ile ilgili olup olmadığını bu şekilde çözersiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2021 10:29

Paylaş: