Forum

FTP aktif kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] FTP aktif kullanıcı sayısını arttırmak

7 Yazılar
4 Üyeler
10 Likes
534 Görüntüleme
(@ahmetsirin)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarıma Windows FTP sunucusu (IIS) özelliğini kurdum. Aktif olarak çalışmakta ama sadece 2 kullanıcı aynı anda dosya indirebiliyor. Bu sayıyı yükseltmek mümkün müdür?

Windows 10 Pro kullanıyorum. Lisansını alamayacağım için Windows Server kuramam.

Gönderildi : 30/05/2022 09:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32959
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu durumda filezilla gibi 3 parti programları kurmanızı öneririm. Hiç windows 10 da denemedim ama çalışması lazım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2022 10:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://www.youtube.com/watch?v=A3C29g9E8xQ

https://docs.microsoft.com/en-us/iis/configuration/system.applicationhost/sites/site/ftpserver/connections

Bu tip bir limit seçilmiş olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2022 11:06

(@ahmetsirin)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz varsayılan ayarlarını değiştirmedim. Tekrar kontrol ettiğimde sınırsıza yakın bir sayı gözüküyor. Windows işletim sisteminin bir kısıtlama getirdiğini düşünüyorum. Belki basit bir regedit ayarı vardır. 

image

Gönderildi : 30/05/2022 12:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32959
Illustrious Member Yönetici

Bu OS limiti ile ilgili bir durum, server işletim sistemi alsanız buna takılmazsınız, ondan filezilla önerdim ama onu da w10 da hiç kullanmadım. Normalde bu iş ihtiyacı için Server işletim sistemi kullanmanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2022 13:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bence de diğer option'larıyla da en iyisi filezilla kurmak.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2022 13:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Windows üzerindeki FTP çok başarısız ve işlevsel değil. https://www.cozumpark.com/filezilla-ftp-server/ bu işler için biçimiş kaftan ve ücretsiz ssl desteği cabası.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/06/2022 14:59

Paylaş: