Forum

Evden çalışanlar iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Evden çalışanlar için client da işlem yapılmayınca uyarı verme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
757 Görüntüleme
(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ülkemizde ve dünyada bilinen salgın bizim de olduğu gibi birçok şirket gibi bizde home office work uygulamasına geçmiş bulunmaktadır. 

Bunlar için gerekli sistemi hazırlamış bulunmaktayım , VPN ve diğer team application ile kullanıcılara en iyi ortamı sunmuş ve sunmaya devam etmekteyim.

Kullanıcıların vpn connect loglarına baktıgımda bu durumu kötüye kullandıklarını görmekteyim.  Buna yönelik başka bir kulaktan duydugum sistem hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Kullanıcılar bilgisayar başında tutmak için bir uyarı verdiren bir polisy oluşturmak istiyorum.

örnek olarak 30 dk boyunca işlem yapılmayınca kullanıcının ekranına otomatik olarak message verdirmek istiyorum.

Veya buna benzer bir uygulama ,için sizin değerli tecrübe ve fikirlerinizi bekliyorum.

Sağlıcakla kalın.

Gönderildi : 09/04/2020 10:33

(@serkanates)
Gönderiler: 1274
Üye

Merhaba Halil bey;

Açıkcası sorunuza istediğiniz cevabı veremeyeceğimi belirterek başlamak istiyorum. Ben konuya farklı bir açıdan bakacağım. Evet işveren personeli evlerinde çalışmak üzere gönderdiğinde yapılan çalışmaların şirket içi gibi olmasını bekleyebilir ancak burada karşılıklı güven söz konusu olmalı. Eğer personel firmasına bağlı birisi ise çalıştığı yer ortam farketmeksizin görevlerini eksiksik yerine getirecektir. Ancak artniyetli ise siz istediğiniz önlemi alın niyeti kaytarmaksa kaytaracaktır. Diyelim bir policy ile bu istediğinizi yaptınız, artniyetli personel tüm zamanını bilgisayarın başında teknoloji, alışveriş, haber sitelerinde gezerek harcarsa ne yapacaksınız. Ekranını da izleyeyim derseniz (konu ile ilgili çözümler mevcut) bütün gün hangi personel ne yapıyor bunu mu izleyeceksiniz ?

Toparlarsam, çalışma hayatı karşılıklı duyulan bir güven ilişkisidir. Ben olaya bu doğrultuda bakıyorum.

Yönetim postumu gereksiz görürse silebilir, gönül koymam...Dostlukla...

Gönderildi : 09/04/2020 17:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Ne yazık ki bende buna katılmıyorum, insanların işi yok ise çalışmaz, sonuçta mesai ortamında sürekli çalışmıyorlar ki, toplantı, yemek, çay, kahve sigara. IT olarak böyle bir şeye alet olmayın, tam tersi bakın bunun için yapılmış ürünler var, eğer patronunuz gerçekten verimlilik ölçmek istiyor ise aylık kullanıcı başı 9 dolar öder alır bu ürünü mis gibi kontrol eder

https://www.hakanuzuner.com/calisma-performansinizi-nasil-olcersiniz/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2020 18:21

(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Serkan bey ve Hakan bey

kesinlikle haklısınız, istediğim şey etik birşey olmadıgının farkındayım. Fakat diger çalışanlar gibi bende işimi yapmaya çalışıyorum. Yöneticim bir yerden bunu duyar bana söyler benımde araştırıp önüne koymaktan başka birşeyim yok bu noktada.

yinede yorumlarınız için teşekkürler, saglıklı günler dilerim

Gönderildi : 09/04/2020 23:37

Paylaş: