Forum

Domaine dahil bilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Domaine dahil bilgisayarda oturum açma sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,720 Görüntüleme
(@mertdomruk-2)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Domaine dahil bir bilgisayarda birden farklı kullanıcı oturum açabilmekte fakat sadece bir kullanıcı oturum açmak istediğinde "oturum açma isteğine hizmet edecek geçerli sunucu yok hatası" vermekte ne yapmak gerekli yardımınızı beklliyorum.

Gönderildi : 07/11/2020 13:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Peki bu kullanıcı başka bir bilgisayarda oturum açabiliyor mu?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2020 14:02

(@mertdomruk-2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner başka bilgisayarda oturum açabiliyor.

Gönderildi : 07/11/2020 14:07

(@mertdomruk-2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner daha öncede böyle bir sorun olmuştu pc ye format atılınca düzeliyor fakat bu sorunun kaynagı nedir tam olarak format atmadan çözümü nedir bunu öğrenmek istiyorum.

Gönderildi : 07/11/2020 14:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

İlgili kullanıc için bir policy olabilir, yani sorunun PC kaynaklı olduğu belli, isterseniz netlogon için debug açarsanız daha anlamlı bir hata çıkacaktır.

https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-client/windows-security/enable-debug-logging-netlogon-service

Daha sonra log dosyasını kontrol edebilirsiniz.

İşletim sistemi sürüm olarak diğer OS lerden farklı olabilir mi? Kullanıcı Protected Users grubunda olabilir mi?

https://sozluk.cozumpark.com/protected-users

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2020 15:11

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

bu gibi durumda ilk olarak makinayı lokal kullanıcı ile açıp tekrar domaine katmayı deneyiniz. DC ve dns üzrinde bilgisayar adını ve ip sini kontreol ediniz. gerekirse silip tekrar ekleyiniz.

policy de veya  kullanıcı ayarlarında  sadece şu bilgisayarda oturum açsın şeklinde bir ayar varmı yokmu kontrol ediniz.

Gönderildi : 09/11/2020 13:13

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member

Bu durumda fazla uğraşmama için lokal olarak oturumu açıp domainden clint i workgroup a alıyorum sonra tekrar ip ve dns ayarlarını kontrol ettikden sonra tekrar domaine alıyorum. Domain kullanıcı ile giriş yapmak isterken netwok kablosunu çekin yada wifi yi kapatıp deneyin. Domainden workgroup a geçip tekrar domaine alırken yeni profil oluşacağından dolayı geneşde 3. parti bir yazım ile domaine dahil ediyorum bu yöntem kolayıma geliyor ve profil ile tekrar uğraşmıyorum.

Gönderildi : 09/11/2020 18:18

Paylaş: