Forum

Client Profile Migr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Client Profile Migration

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
629 Görüntüleme
(@sefaon-2)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

yaklaşık olarak 220 tane kullanıcının bilgisayar değişimini yapacağız, bu değişim sırasında eski makinadaki kullanıcı datalarını hızlı bir şekilde yeni makinaya geçişlerini nasıl yapabilirim ? bununla ilgi herhangi bir tool var mıdır  ? yada daha önce benzer proje yapan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi ?

iyi çalışmalar

sefa 

Gönderildi : 29/01/2020 08:32

(@hasanaltin)
Gönderiler: 1
New Member

Selamlar,

Aşağıdaki uygulama ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.karenware.com/powertools/karens-replicator-backup-utility

İyi günler.

Gönderildi : 29/01/2020 09:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Gönderen: @sefaon-2

Merhabalar, 

yaklaşık olarak 220 tane kullanıcının bilgisayar değişimini yapacağız, bu değişim sırasında eski makinadaki kullanıcı datalarını hızlı bir şekilde yeni makinaya geçişlerini nasıl yapabilirim ? bununla ilgi herhangi bir tool var mıdır  ? yada daha önce benzer proje yapan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi ?

iyi çalışmalar

sefa 

Merhaba,

Değişim nasıl olacak? İçerik aynı kalacak donanım mı değişecek?

İşletim sistemi v.s. komple değişecek mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/01/2020 09:11

(@erdemavci)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Anladığım kadarıyla PC parkurunu yeniliyorsunuz ve kullanıcıların mevcut PC lerindeki tüm datalarını yeni PC lere aktarmak istiyorsunuz. Aşağıdaki linkte bununla ilgili çeşitli opsiyonlar var. İnceleyebilirsiniz.

https://www.windowscentral.com/how-transfer-your-data-old-pc-new-pc

PCMover uygulaması işinizi görebilir.

Gönderildi : 29/01/2020 13:06

(@sefaon-2)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

@erdemavci

tam olarak dediğiniz gibi, ben bir kontrol edip size tekrar geri dönüş yaparım. 

Gönderildi : 29/01/2020 15:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Sadece donanım değişecek ve içerik aynı kalacak ise tek yol imaj 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/01/2020 10:38

Paylaş: