Forum

Çift İşletim Sistem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Çift İşletim Sistemi ve Virüs Hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
259 Görüntüleme
(@dogankutlu)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Bilgisayara tek bir diskte yapılandırmak uzere farklı partıtıonlarda 2 tane ısletım sıstemı kuruldugunda veya 2 farklı dıskte 2 farklı ısletım ısletım kuruldugunda ısletım sıstemlerden bır tanesıne vırus bulasırsa dıger ısletım sıstemıne de bulasır mı ?

Bır personelımız kendı bılgısayarını kullanmak ıstıyor.Cıft ısletım sıstemı yapmayı dusunuyorum.Evdeyken fırmaya aıt olmayan ısletım sıstemını kullanacak dolayısıyla sırkette kullanacagı ısletım sıstemıne vırus bulastırma ıhtımalı var mı dıye sormak ıstedım.

Bu konu 2 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 19/02/2024 12:29

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Öncelikle başlığı kurallara göre düzeltiniz.
Evet bulaşır. Disk alanında OS'lar ve dosyaları bir birinden tamamen yalıtamazsınız. Ayrıca talebin başka sorunları da olur kurumsal ortamda bireysel kullanım yasal sorunlar oluşturabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2024 16:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, doğru bir kullanım senaryosu değil bu. Eğer şirket bilgisayar veremiyor ise zaten bu bir sorun, hayır şirket bilgisayar veriyor ama çalışan şahsi amaç ile kullanıyor ise bu da bir sorun, kendisine bilgisayar almalı. Almıyor ve bunu tespit edemiyorsanız bu durumda da yeterli teknolojik alt yapınız yok demektir. ( Uzak yönetim için MDM, cloud av kapatamayacağı, forti vb remote da olsa girilen her siteyi raporlayan ve merkezi kurallara göre bloklayan proxy vb ürünler) 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2024 09:33

(@dogankutlu)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/03/2024 10:16

Paylaş: