Forum

Bilgisayarı Açınca,...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarı Açınca, Windows Login Ekranında, Kısa Sürede Ekranın Kapanması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
280 Görüntüleme
(@OktayBOZDEMiR)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows hakkında basit iki tane sorum bulunuyor. Çözümü var mı bilmiyorum.

İlk sorum:

Kişisel bilgisayarımda Windows 11 kurulu, iş bilgisayarımda ise Windows 10 kurulu.

Bilgisayarın power tuşuna basınca ve kısa bir süre oturum açmayınca, sanırım montire sinyal gitmiyor ve ekran kısa sürede kapanıyor. Sizlerde de böyle oluyor mu? Bunun bir çözümü var mıdır?

İkinci sorum:

"Downloads" klasörüne girince ve klasör yolu yazan yere tıklayınca, sadece klasörün adı görünmektedir.
Aynı durum Documents, Pictures klasörleri içinde geçerlidir.

Ben aslında klasör adres çubuğunda "Downloads" yazısına tıklayınca, aşağıdaki gibi klasör adres bilgisine erişmek istiyorum.

C:\Users\<%username%>\Downloads

Downloads path

Gönderildi : 02/06/2024 20:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4550
Co-Helper

Sanırım son kullanıcısınız.

Uygu ve display turn off modlarıyla ilgili olabilir süre atanmıştır dokunduğunuzda uyanır. Uyanmıyorsa cihazın uyku modlarıyla ilgili sorunu vardır webden bios ayarlarını bulup kontrol edin. Win power scheme sıfırlayın.

Bu normal onlar profile linked klasörleri sistemde path tanımları var bozarsanız siz düzeltemeyebilirsiniz. Yazdığınız gibi değil username kısmına açık kullanıcı adını yazarak sol tarafa yada başka yerlere kısayol oluşurarak kullanabilirsiniz. %username% path tanımıdır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2024 23:53

(@OktayBOZDEMiR)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet son kullanıcıyım. Örneğin path bilgisini kopylamam gerekiyor, klasörün adının yazdığı adres çubuğuna tıkladığım zaman sadece "Desktop" yada "Downloads" yazısını kopyalamış oluyorum. Benim kopyalamayı istediğim path bilgisi aşağıdaki gibi.

C:\Users\obozdemir>\Desktop

C:\Users\obozdemir>\Downloads

Basit ve kolay yapmak varken, neden zorlaştırırlar. Bilgisayarım simgesinin kalması, Windows 7 hızlı başlat çubuğunun, masaüstünü göster butonun kalkması gibi.

Evet uyku modu ayarlı, 30 dk ve 1 saat olarak. Kişisel bilgisayarım desktop, iş bilgisi laptop.

Gönderildi : 03/06/2024 00:00

Paylaş: