Forum

Newfolder.exe virus

Bildirimler
Hepsini Temizle

Newfolder.exe virus

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
411 Görüntüleme
(@ufuk_demir)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bu virusle ilgili bilgisi olan varmı acaba, bu vuris ağda paylaşım sorunu yaşatırmı ve nasıl temizlenir

:Not: benim başıma gelmiş bişey değil bi arkadaşımın sorunu pclerine bakamıyorum ağda paylaşım sorunu yaşıyo bilgisayarlar birbirine ping atıyor ama , bilgi verirseniz sevinirim

Gönderildi : 22/04/2009 23:48

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

(@ufuk_demir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekürler link için bi sorum daha olacak workstation ve server servisleri diyelim hep duruyo bu bu servisleri otomatik nasıl açabilirim mesala bi bat dosya hazırlayıp 10 dk da yeniden başlatma imkanımız olabilrimi yada her tıklandıgında yeniden başlasın bu servisler

Gönderildi : 23/04/2009 01:15

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Bu servisleri otomatik olarak ayarladığınız halde mi duruyor?Hep duruyor derken bilgisayarı kapatıp açtığınızda mı çalışmıyor yoksa bilgisayar çalışırken mi duruyor.Eğer kendi kendine duruyorsa bir virüs durduruyor olabilir.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 23/04/2009 01:19

(@ufuk_demir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yukarıda yazdıgım gibi arkadaşım bi sorunu bakamıyorum hafta sonu yanına gidip bakıcam bende virusten süpheliniyorum

belli bi süre pcler çalıştıktan sonra paylaşımı göremiyo bilgisayarı yeniden başlattığında paylaşım sağlanıyor  ama pcler birbirine ping atıyo servisler duruyo zannedersem verdiğiniz linklere baktımda paylaşımı etkiliyo diye bişey göremedim bu virusun

pcleri yeniden kurup admin değilde sınırlı kullanıcı yapsam virus bulaşma olsalı nedir acaba 

Gönderildi : 23/04/2009 01:27

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Sınırlıda yapsanız muhakkak bir virüs bulaşır.PC lere güncel antivirüs programları kurarak ve düzenli bir şekilde scan yaparak çözüm getirebilirsiniz.Ha bir de virüslü sitelerden uzak durmanız ve her programı pclere kurmamanız gerekli.

İyi Akşamlar,

Gönderildi : 23/04/2009 01:31

(@ufuk_demir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekürler

Gönderildi : 23/04/2009 01:45

Paylaş: