Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

media center

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
338 Görüntüleme
(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam media center kurulu bi bilgisayar var.Pc açıkken takdığımız usb aygıtları hiç bir şekilde algılamıyor.Ama pc kapalıyken takıp sonra açarsam o zaman çalışıyor.Sizce sebebi ne olabilir?

Gönderildi : 22/04/2009 16:53

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

PC oem bir pc mi yoksa marka bir pc mi?Media centerda başıma gelmedi ama normal xp de başıma gelmişti.Cihazın üzerindeki usb girişler 1.1v olduğu için sorun oluyor.Aynı usb cihazı başka bir pc ye bağladığınızda sorun oluyor mu?

Gönderildi : 22/04/2009 17:28

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Casper Media center makne.USB aygıtları başka yerde rahatlıkl çalıştırıyorum.Bi sorun yok.Dediğim gibi PC kapalı iken takıyorum o şekilde açınca çalışıyor.Açıkken takıca görmüyor.Hatta mesela usb mause takılı iken açıyorum makineyi.Mause çalışıyor.Sonra onu çıkarıp aynı porta başka bişeytakmayı deniyorum gene olmuyor.Hiç bir şekilde ayhıtı tanımıyor.

Gönderildi : 22/04/2009 17:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Mainboardın inf ve usb driverlarını güncelleyin.Yeni driverlarını bulup yükleyin

Gönderildi : 22/04/2009 17:47

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Peki bilgisayar açıkken usb cihazı bağladığınızda "yeni donanım bulundu" şeklinde bir uyarı falan çıkmıyor mu?Çıkıyorsa ve tanıtma işlemini yapamıyorsanız usb arabiriminiz 1.1 demektir.
Eğer elinizde Usb 2.0v bir card varsa pc ye takıp deneyebilirsiniz.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 22/04/2009 17:48

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gün içinde denemeye çalşıcam üstad.Sonucu sizlerle paylaıcam.

Gönderildi : 22/04/2009 17:53

(@onur_cikit)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok hayır yeni donanım bulund ibaresi de çıkmıyor.

Gönderildi : 22/04/2009 18:53

Paylaş: