Forum

Ağ bağlantıları haz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ bağlantıları hazırlanıyor

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@sadikkaya)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domainde olan bir XP clienti açtığımzda ağ bağlantıları hazırlanıyor ekranında 5 dakika bekliyor.Daha sonrasında logon ekranı geliyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/04/2009 14:18

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Ağ bağlantısını iptal edip local'de açarmısınız süre kısalıyor mu?

Gönderildi : 22/04/2009 15:43

(@sadikkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uğur Bey, söylediğinizi denedim.Ama sürede herhangi bir kısalma olmadı.Makine workgroupa aldım tekrar domaine aldım yine aynı.Network kartı driverını güncelledim.DNS Server adresini manuel verdim.Host dosyasına dns adresini ekledim.Ama değişen bişey yok.

Gönderildi : 22/04/2009 15:59

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Ugur bey'in soyledigi sekilde "yerel ag baglantisini" devre disi birakip makinayi local'de actiginizda "ag baglantilari hazirlaniyor" seklinde bir bekleme hala olusuyor mu ? Ortada bir ag bagdastiricisi yoksa boyle bir bekleme olusmamasi gerekir.

Baslangicta calisan anormal bir uygulama gozlemlediniz mi ?

Gönderildi : 22/04/2009 16:25

(@sadikkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Msconfig'den gereksiz tüm uygulamarın başlangıçta çalışmasını disable ettim.Yerel Ağ Bağlantısı'nı devre dışı bıraktığım halde yine bekliyorum.

Gönderildi : 22/04/2009 16:48

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Pc üzerinde yüklü bir antivirüs programı varsa , bu AV nin servisini disable edip tekrar denermisiniz?

Gönderildi : 22/04/2009 17:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Virüs taramasından geçirin.Daha sonra çalıştıra sfc /scannow komtunu vererek işletim sistmini repair edin.

Gönderildi : 22/04/2009 20:05

Paylaş: