Bilgisayarda engele...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarda engelenemeyen pencere açılmaları ve karakter atama  

  RSS
Seyfullah TANRIVERDİ
(@seyfullahtanriverdi)
Üye

Selamûn Alyekûm Çözüm Park sakinleri.

Petrol ofisinde kurulu olan bir bilgisayarımızda bazen kendi başına pencere açılıyor. Kaspersky kurulu bilgisayarda ama virüsle alakalı bir durum söz konusu olduğunu zannetmiyorum. Mesala google girildiğinde de arama penceresine kendi başına karakterler atıyor. Virüs veya torjanmış hissi verdiriyor. Ama Virüs taraması yaptım herhangi bir virüs izine rastlanmadı. Petroldeki çalışan arkadaş Yazar kasanın com girişini taktınran sonra olduğunu önceden böyle yapmadığını söyledi. Sizce başka bir şeyden olabilirmi . Bu sorunu nasıl çözeriz. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Allah (c.c.) razı olsun sizlerden

 

 (Not:Sistem vista starter dir.)

Alıntı
Gönderildi : 16/04/2009 17:07
Evren Yeniev
(@evrenyeniev)
Üye

Güncel bir antivirüs programı, hijackthis ve combofix programlarını güvenli kipte kullanırsanız büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/04/2009 17:18
Seyfullah TANRIVERDİ
(@seyfullahtanriverdi)
Üye

Kaspersky antivirüs programı kullanıyoruz.Virüs programımız lisanslı ve güncelleniyor sürekli. Taramada bir zararlıya rastlamadı.Hijackthis ile tarattım analiz yaptırdım.Gerekli olanları fixledim.ama sorun gene aynı yazarkasanın com girişini taktıktan sonra olduğunu söyledi.bilgisayarı kullanan arkadaş.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/04/2009 17:23
Omer KARADENIZ
(@OmerKARADENIZ)
Üye

Merhaba


Birden fazla bilgisayar var ise ve bilgisayarlara bağlı klavyeler kablosuz ise birbirlerine ait radyo frekansları karışabilir. Klavyeleri kontrol edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/04/2009 18:53
Paylaş: