Klavyemde bazı tuşl...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Klavyemde bazı tuşlar düzgün çalışmıyor.  

bohemian
(@bohemian)
Üye

Selam arkadaşlar;


 Notebook klavley bir müddet sonra sapıtmaya başlıyor. Düzgün bir şekilde kullanırken "L" tuşuna basıldığı zaman bilgisayarı kilitliyor. "P" tuşuna basınca başlat menüsünü açıyor. "K" tuşuna basıldığı zaman bilgisayarımı açıyor vb... gibi birçok tuş farklı şeyler yapıyor. Bilgisyarı restart ettiğimde sorun düzeliyo ama bir müddet sonra yeniden yapmaya başlıyo. Gün içersinde mininum 3 kez bu sorunu yaşıyorum. Denetim masasından klavye ayarlarına baktım herhangi bir problem görünmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 16/04/2009 13:14
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Klavyedeki  Fn tuşuna basılmış olmasın o esnada?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/04/2009 13:18
bohemian
(@bohemian)
Üye

yok hayır bir anda oluyor. örnek olarak outlokk'ta mail yazarken oluyor. genellikle tuş takımının sağ tarafında olan tuşlarda daha çok yaşanıyor sorun.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 16/04/2009 13:27
Eren SARISALTIK
(@ErenSARISALTIK)
Üye

Bilgisayarınızda shift tuşuna bir çok kez bastığınız takdirde,yapışkan tuşlar aktif olur.Belkide bu yüzden sorun yaşıyorsunuzdur.sorun yaşadığınızda 5 defa shift tuşuna basın ve açılan pencereye iptal deyin.Yine olmazsa bu pencerede ayarlar diyerek açılan ekrandaki tüm checkboxları boşaltın.

Teşekkürler,

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/04/2009 14:45
Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

Merhaba,

Donanımsal arızaya benziyor, Klavye filmi oksitlenmiş olabilir, sıvı teması olmuş olabilir.Usb Klavye takarak test edermisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/04/2009 15:05
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Tecrübeli Üye

İlk etap'da mevcut klavyenizi farklı bir bilgisayarda test ediniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2009 13:54
Tolga Solmaz
(@TolgaSolmaz)
Üye

eğer donanım bilgisine sahipseniz notebook tamiri ile ilgili  bilgileriniz varsa notebook parçalarını sökün klavye kısmını sonra orayı temizleyin ve klavye kablolarını düzgün bir şekilde tekrar takıp deneyin.. sorun %60 donanımsal eğer garantisi dolmamışsa hiç uğraşmayın verin servise bu arada notebook markası nedir acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2009 18:18
Paylaş: