Forum

spoolsv.exe vir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

spoolsv.exe virüsmüdür?

18 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,203 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar windowsum başladıktan sonra spoolsv.exe adında bir dosya cpu'yu %100'e çıkarıyor ve hiç işlem yapmıyor işlemi sonladırıyorum virüs taraması yaptırıcam ama kendini sürekli enable ediyor önerilerinizi bekliyorum...

Gönderildi : 03/04/2008 17:09

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Spoolsv.exe bir windows hizmetidir Yazıcıyla iligili, yazdırma biriktiricisi de denilebilir.

Fakat bu servise bulaşmış bir virüsde  olabilir virüs taramasından geçirmekte fayda var

Gönderildi : 03/04/2008 17:18

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

kaspesky 7.0 kullanıyorum bütün güncellemeleri yüklü tarattım fakat hiç birşey bulamadı ne yapmamı önerirsiniz işlemciyi %100'e çıkarıyor hiç bir şey yapamıyoruz...

Gönderildi : 03/04/2008 17:27

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Merhaba;

Makinayı Local admin olarak açıp görev yöneticinden spoolsv.exe servisini stop edebilirsiniz Makinada herhangi bir USB aygıt varsa çıkarıp denemelisiniz

Gönderildi : 03/04/2008 17:31

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Ek olarak yazıcıda sıra bekleyen dosya varmı kontrol edin servislerden yazıcı biriktiricisini stop-start edin

Gönderildi : 03/04/2008 17:38

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

ertan bey yazıcı biriktiricisini stop ettim birdaha çıkmadı fakat yazıcıda bekleyen hiçbirşey yok ayrıca usb portlardada herhangi birşey yok neden yapabilir acaba ayrıca b u servisi stoplarsa yazıcıları kuyruğa almaz galiba değilmi yazıcı biriktiricisini start ettiğim anda biraz sonra cpu'yu %100'e çıkarıyor... ayrıca yazıcı biriktiricisini stop edince yazıcı fakslarda herhangi bir yazıcı göstermiyor...

Gönderildi : 03/04/2008 17:56

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkdaşlar olmazsa format atıcam sisteme başka çözüm yolu yokmudur bunun....

Gönderildi : 03/04/2008 18:11

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar başka ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum....

Gönderildi : 03/04/2008 18:39

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Arkadaşlar lütfen konuya post atıp durmayın 🙂 ekleyeceğiniz birşey varsa mesajını düzenle butonunu kullanabilirsiniz.

Sorunuza gelince yazıcı driverını yeniden kurmayı deneyin. ek olarak bir bat dosyası oluşturup aşağıdaki kodları yapıştırın ve çalıştırın..

net stop spooler

del C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS\*.* /q

net start spooler

Gönderildi : 03/04/2008 18:50

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Arkadaşlar lütfen konuya post atıp durmayın 🙂 ekleyeceğiniz birşey varsa mesajını düzenle butonunu kullanabilirsiniz.

Sorunuza gelince yazıcı driverını yeniden kurmayı deneyin. ek olarak bir bat dosyası oluşturup aşağıdaki kodları yapıştırın ve çalıştırın..

net stop spooler

net start spooler

mustafa nın dediklerine ek olarak güvenli modda açıp taramayı deneyin. büyük ihtimal virüs bulaşmış. peki üzerindeki bir network yazıcı mı yoksa normal bir printer mi ?

Gönderildi : 03/04/2008 18:57

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

normal bir printer direk pc'ye bağlı network değil

net stop spooler

net start spooler

bu kod neyi sağlıyor acaba

teşekkürler... 

Gönderildi : 03/04/2008 19:14

(@mustafakasikci)
Noble Member

normal bir printer direk pc'ye bağlı network değil

net stop spooler

net start spooler

bu kod neyi sağlıyor acaba

teşekkürler...

1.Yazıcı Kuyruk hizmetini durduruyor.

2.Kuyruğu siliyor

3.Yazıcı Kuyruk hizmetini başlatıyor.

Pencere kapanıyor [;)] 

Gönderildi : 03/04/2008 19:22

(@onurboztepe)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Merhaba arkadaşım daha önce de aynı olay benim başıma geldi nod32 ile tarattım ve sorun çözüldü.

İki yol tavsiye edebilirim 1. hard diskini nod32 kurulu günleştirilmesi yapılmış pc ye bağlayıp taratmandır.

2. side o makineye nod32 kurup taratmandır. Bende sorun çözüldü. Kolay gelsin....

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 03/04/2008 20:04

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Kaspersky Antivirüs 7.0 eğer internet security programı ile tarattırmışsan ve sistemde virüs varsa kesinlike bulur. Büyük ihtimalle sorun yazıcı kuyruğunda sıra bekleyen bir dökümanda kaynaklanmaktadır. Yukarıda arkadaşların önerdiği yöntemleri deneyip geri bildirim yapın lütfen.

Son olarak arkadaşların önerilerini uygulayıp uygulamadığınızı ve ne sonuç aldığınızı paylaşmayı unutmayın lütfen.

Gönderildi : 04/04/2008 00:43

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler arkadaşlar by musty'nin dediğini yaptım ve düzeldi tekrar tekrar teşekkürler cevap veren herkese...

Gönderildi : 04/04/2008 03:05

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Geçmiş olsun. Demek ki çözüm önerilerini denemek gerekiyormuş. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 04/04/2008 03:11

(@mustafakasikci)
Noble Member

teşekkürler arkadaşlar by musty'nin dediğini yaptım ve düzeldi tekrar tekrar teşekkürler cevap veren herkese...

Çözüldüğüne sevindim. 

Gönderildi : 04/04/2008 14:12

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

.bat dosyası benimde işimi çözdü sağol adaş çok faydalı bilgi oldu yüreğine sağlık.

Gönderildi : 09/01/2012 12:37

Paylaş: