Vista home premium ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista home premium da kullanıcı yönetimi.  

  RSS
onur_cikit
(@onur_cikit)
Üye

Xp de bilgisayarıma sağ tıklayp yönet dediğimizde yerel kullanıcılar ve gruplar sekmesi vista home premium da bulunmamaktadır.Ben kullanıcının özelliklerinden ismini değiştirmek istiyorum.Denetim masası kullnıcılardan değiştirdim ama genede nebimi açınca kullanıcı adı olan bölüm de vaio yazıyo.Nasıl yapabilirim acaba? 

Alıntı
Gönderildi : 07/04/2009 18:56
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar


sanırım bu mümkün değil. siz isminiz ve klasör adını değiştirseniz bile Vista o şekilde alacağı için tekrar oturum açtığınızda yada bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda eski profili oluşturmaya çalışacaktır. muhtemelen de oluşturacaktır.


en iyi çözüm : yeni bir hesap oluşturmak istediğiniz isimde ve ardından da eski profildeki dosyalarınızı vs yeni profile kopyalamaktır.


kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2009 18:30
onur_cikit
(@onur_cikit)
Üye

Paylaşım için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2009 03:02
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

[quote user="onurrr"]Xp de bilgisayarıma sağ tıklayp yönet dediğimizde yerel kullanıcılar ve gruplar sekmesi vista home premium da bulunmamaktadır.Ben kullanıcının özelliklerinden ismini değiştirmek istiyorum.Denetim masası kullnıcılardan değiştirdim ama genede nebimi açınca kullanıcı adı olan bölüm de vaio yazıyo.Nasıl yapabilirim acaba? [/quote]

 

Mrb,

 Siz denetim masasından değişiklik yapsanız dahi sistem c:\kullanıcılar altında o user accout ismini eski isim olarak gördüğünden olmuyor. O user yerine diğer user açılmalı. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2009 04:19
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Ek olarak farklı bir user yaptıktan sonra my computer/properties user profilestan yeni kullanıcya kısa surede diğer profil bilgilerini alabilrsiniz.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2009 04:24
Paylaş: