Forum

Vista home premium ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista home premium da kullanıcı yönetimi.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Xp de bilgisayarıma sağ tıklayp yönet dediğimizde yerel kullanıcılar ve gruplar sekmesi vista home premium da bulunmamaktadır.Ben kullanıcının özelliklerinden ismini değiştirmek istiyorum.Denetim masası kullnıcılardan değiştirdim ama genede nebimi açınca kullanıcı adı olan bölüm de vaio yazıyo.Nasıl yapabilirim acaba? 

Gönderildi : 07/04/2009 18:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sanırım bu mümkün değil. siz isminiz ve klasör adını değiştirseniz bile Vista o şekilde alacağı için tekrar oturum açtığınızda yada bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda eski profili oluşturmaya çalışacaktır. muhtemelen de oluşturacaktır.

en iyi çözüm : yeni bir hesap oluşturmak istediğiniz isimde ve ardından da eski profildeki dosyalarınızı vs yeni profile kopyalamaktır.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/04/2009 18:30

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Paylaşım için teşekkürler.

Gönderildi : 09/04/2009 03:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Xp de bilgisayarıma sağ tıklayp yönet dediğimizde yerel kullanıcılar ve gruplar sekmesi vista home premium da bulunmamaktadır.Ben kullanıcının özelliklerinden ismini değiştirmek istiyorum.Denetim masası kullnıcılardan değiştirdim ama genede nebimi açınca kullanıcı adı olan bölüm de vaio yazıyo.Nasıl yapabilirim acaba? 

Mrb,

Siz denetim masasından değişiklik yapsanız dahi sistem c:\kullanıcılar altında o user accout ismini eski isim olarak gördüğünden olmuyor. O user yerine diğer user açılmalı. 

Gönderildi : 09/04/2009 04:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ek olarak farklı bir user yaptıktan sonra my computer/properties user profilestan yeni kullanıcya kısa surede diğer profil bilgilerini alabilrsiniz.

Gönderildi : 09/04/2009 04:24

Paylaş: