Forum

remote desktopla ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

remote desktopla bağlantı yaptığımda bazı printerler listede çıkmıyor.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

uzak bir bilgisayardaki bir exe programı çalıştırıp bundan rapor almak istiyorum. bununla ilgili bağlantıyı yaparken remote desktopdan local printerlerimi kullansın diye seçeneğimide seçiyorum. bağlantıdan sonra exe programın print kısmına geldiğimde pdf printer (kendi bilgisayarımda), hp4350 (network printer), toshiba es452 (netowrk printer) vs. printerleri listede printer ekranında göremiyorum. sadece hp 4100 (network printer) ve Microsoft XPS Document Writer printerini listede görüyorum. diğer printerlerinde printer listesinde çıkabilmesi için ne yapılması gerekiyor.

Gönderildi : 07/04/2009 15:26

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Öncelikle merhaba. Anlattığınıza göre probleminiz remote yaptığınız bilgisayar üzerinde yerel bilgisayarınıza bağlı olan driverların bulunmaması. Böyle bir durumda yapacağınız işlem remote yaptığınız sunucu veya bilgisayara yerel bilgisayardaki printerların driverlarını kurmak olacaktır. Sorununuz bu şekilde çözülebilir. Bu driverları kurmak için ise http://rapidshare.com/files/218437707/TSPDRW.exe.html programı indirip deniyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/04/2009 16:01

Paylaş: