Forum

Yazıcının bilgisaya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcının bilgisayarı yavaşlatması

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@bluess_devils)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

İşyerinde benim bilgisayarıma bağlı bir yazıcı var.Diğer arkadaşlar yazıcıya toplu halde belge gönderdiklerinde benim bilgisyarım yavaşlamaya başlıyor. Ne yapılabilir ???

Gönderildi : 31/03/2009 19:59

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Yazıcı Senin Bilgisayarına mı Bağlı, Yazıcının Marka ve Modeli Nedir ? Kullandığın İşletim Sistemi Nedir ?

Gönderildi : 31/03/2009 20:04

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Printerin modeli nedir? Printer ile bilgisayarını birbirine bağlayan usb kablo sorunlu olabilir.Usb kablonun uzunluğu nedir?Değiştirdikten sonra tekrar deneyebilirsin.Bu arada kaç kullanıcı bu printeri sizin bilgisayarınız üzerinden kullanıyor ve bilgisayar konfigürasyonu nedir?

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 31/03/2009 20:05

(@bluess_devils)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yazıcının modeli OKI 3320.

Kabloda sorun yok.Açıkçası kablo ile ne alakası var anlamadım.

Benim tespitim yoğun veri gönderildiğinde,yazdırma biriktiricisi üzerinde veri birikiyor ve bu veri ram'de hafızada tutulduğu için ram'in büyük bir kısmını kullanıyor.Geri kalanıda diğer işlemler için kullanılıyor.Yani bir şekilde ram'imi daha tasarruflu nasıl kullanırım gibi ???

Gönderildi : 31/03/2009 20:19

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Yazıcının modeli OKI 3320.

Kabloda sorun yok.Açıkçası kablo ile ne alakası var anlamadım.

Benim tespitim yoğun veri gönderildiğinde,yazdırma biriktiricisi üzerinde veri birikiyor ve bu veri ram'de hafızada tutulduğu için ram'in büyük bir kısmını kullanıyor.Geri kalanıda diğer işlemler için kullanılıyor.Yani bir şekilde ram'imi daha tasarruflu nasıl kullanırım gibi ???

Benzer bir problem ile karşılaşmıştım ve problemi bilgisayar ile yazıcı arasındaki kabloyu değiştirerek çözmüştüm.Durum sizde farklı olabilir,ben yalnızca fikrimi söyledim.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 31/03/2009 20:34

Paylaş: