Forum

Anakart Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Anakart Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@MehmetAkifTanguzel)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Benim intel DQ35JQE anakartım var sorunsuz çalışıyordu. Ama ben biostan memory hızını 800 Mhz den 1333 Mhz ye çıkarttım ve pc bir daha çalışmadı pc nin içini açtım anakrtın üzerinde bir sarı ve birde kırmızı ışık yanıyor ışığın yanında AMT_LED1 yazıyor. Şimdi ne monitöre ne klavyeye nede mouse güç gelmiyor. Acaba bu sorunu düzeltebilirmiyim. Yoksa Anakart öldü mü?

Gönderildi : 18/03/2009 07:49

(@ErkanDURMAZ)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Merhaba,

Biosu sıfırladınız mı? pili çıkarıp biraz bekleyin..

Gönderildi : 18/03/2009 10:50

(@MehmetAkifTanguzel)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet biosu sıfırladım ama değişen birşey olmadı.

Gönderildi : 18/03/2009 19:30

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Anakartı açığa çıkartın ve açıkta çalıştırmayı deneyin.fakat açıkta çalıştırırken cdrom-floopy ve disk ek parçalar bağlamayın.
Yalnızca anakart işlemci,ram,power suppley ve görüntü alabileceğin bir ekran kartı.(Onboard ise buna gerek kalmayacaktır.)
Bazı anakartlarda bios pilinin yapamadığını CMOS denen bir jumper yapar.Sizin anakartınızda bu bölüm varsa CMOS jumperini ters takın ve ledlerden start edin.Bu işlemi yaptığınız takdirde anakartta hiçbir hareket olmaz.Bir kaç saniye bekleyin ve poweri kapatın.Daha sonra jumperi tekrar normal durumuna getirin.
Eğer yine olmazsa kullandığınız powerdan daha güçlü bir power ile denemenizde fayda var.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 18/03/2009 20:03

Paylaş: