Forum

Gelen fax ları bilg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gelen fax ları bilgisayara alma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@kaanumut)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hp Laserjet M1522NF MFP aracılıgı ile gelen faxları direk xp pro Sp3 işletim sistemi yüklü bilgisayar üzerine alıyorum, gelen faxları görüntülemek için Hp laserjet yazıcı ile birlikte gelen hp toolbox yazılımını kullanmaktayım. 2 veya 3 haftada bir gelen faxları gösterememe gibi bir problem cıkarıyor, çözüm için ise gelen faxların tutuldugu klasör den faxları temizlemek çogu zamanda yazıcıyı kaldırıp tekrar kurmam gerekiyor, Hp ile bir kaç defa görüştüm herhangi bir cözüm sunamıyorlar.

Faxları sorunsuz bir şekilde bilgisayara almak ve görüntülemek için başka bir yöntem yada program arıyorum, önerileriniz nelerdir (?)

Tşk

Gönderildi : 05/03/2009 16:00

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Bu işlem için özel yazılımlar mevcut. Mesela Winfax,  Windows fax servisi, Active Fax v.s bunları deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 05/03/2009 16:09

(@kaanumut)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam;

Bu işlem için özel yazılımlar mevcut. Mesela Winfax,  Windows fax servisi, Active Fax v.s bunları deneyebilirsiniz.

Bu programları kullanabilmem için fax modem takmam gerekiyor ve bilgisayarı 7 x 24 açık tutmam gerekiyor sanırım,  hp ile birlikte çalışamıyorlar bu programlar sanırım,

Gönderildi : 05/03/2009 21:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Winfaxı bir müşterimizde kullandım.Bir bilgisayara external fax-modem takılı.Ayarlarında hatta gelen aramlarda 2 defa çalmasına karşın winfax devreye giriyor ve gelen faxı alıyor.Gelen faxları yönelendrimek için ise printerdan çıktı alma gibi işlemleri isteğiniz doğrultusunda ayarlayabilrsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 06/03/2009 02:09

Paylaş: