Forum

oturum tekrar kapan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

oturum tekrar kapanıyor

15 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin

windows xp 'i acıyorum şifremi yazıyorum hemen oturum acılırgibi oluyor ve oturum kapatılıyor deyip oturumu kapatıyor administratordada aynısını yapıyor hdd yi başka bir pc ye takıp virüs temizledim ama yine aynı sorun ne yapmalıyım?

Gönderildi : 04/03/2009 12:35

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Dizin hizmetleri geri yükleme modu yada Enson iyi yapılandırma ile açmayı denediniz mi?

Gönderildi : 04/03/2009 12:40

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Denedim fakat başarılı olmadı sorun devam ediyor

Gönderildi : 04/03/2009 12:54

(@sinankahraman)
Illustrious Member

PC yi güvenli mod da çalıştırın, başlat - çalıştır - msconfig. Burada ki başlangıç sekmesinde  tümünü devre dışı bırakın. Bilgisayarı normal açmaya çalışın. Olmazsa bilgisayarı XP CD si ile açın ve  R ile onar seçeneğini seçin. Komut satırı gelince chkdsk /f /r  yazarak deneyin.

Gönderildi : 04/03/2009 13:08

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hem il r hemde ikinci r ile denedim olmadı

Gönderildi : 04/03/2009 13:10

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Güvenli modda açabiliyormusunuz?

Gönderildi : 04/03/2009 13:12

(@sinankahraman)
Illustrious Member

İlk R ile denedim derken chkdsk komutunu çalıştırdınız mı? PC güvenli modda açılıyor mu? Sorun bugün mü oluştu? Şayet bugün oluştuysa dün PC den silme işlemi yaptınız mı? HDD yi tarattım demiştiniz, peki virüs bulundu mu?

Ek olarak 2nci R ile kurulum ne aşamaya kadar geliyor. Tamir esnasında aldığınız hata nedir?

Gönderildi : 04/03/2009 13:17

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

chkdsk yaptım güvenli modda da acmıyor virüs temizliği yapıldı virüs varmış, ikinci r tam kurulum yaptı. pc 2 gündür bu şekilde

Gönderildi : 04/03/2009 13:32

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

registry boyutunu küçük ayarlamanız durumunda böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. boyutu büyütmeyi deneyin.

profiliniz bozulmuşsa gerekli yedeklemeleri yapıp registry den "sid"e göre silme işlemi yapıp profilin yeniden oluşmasını sağlayabilirsiniz. 

Gönderildi : 04/03/2009 13:47

(@sinankahraman)
Illustrious Member

chkdsk yaptım güvenli modda da acmıyor virüs temizliği yapıldı virüs varmış, ikinci r tam kurulum yaptı. pc 2 gündür bu şekilde

Yani 2nci R dediğiniz Windows u tamir ettirme işleminden sonrada halen sorun devam ediyor sonucunu çıkarttım yazdıklarınızdan. Sorun winlogon.exe gibi duruyor ve hala virüs olma ihtimali var. Bence HDD yi tekrar başka bir PC ye takın ve Spyware Doctor ve sisteminizdekinden farklı güncel  bir antivirüs ile taratın tekrar.

Gönderildi : 04/03/2009 14:11

(@sinankahraman)
Illustrious Member

1 sn. Windowsunuz orjinal mi? Etkinleştirme - Activasyon yaptınız mı?

Birde BIOS tan güç yünetimi özelliklerini default
yapın ve Windows'u Güvenli Modda açmaya çalışın. Şayet sorunsuz açılırsa güç özelliklerini
kontrol edin. PCnin stand by yada  hibernate  seçeneği aktif ve yanlış
yapılandırılmış olabilir.

Gönderildi : 04/03/2009 14:16

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

Kurtarma Konsolunda;

cd system32 => Enter
copy userinit.exe wsaupdater.exe => Enter
reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /f /v "Userinit" /t REG_SZ /d "C:\WINDOWS\system32\userinit.exe," => Enter
exit => Enter

(Edit: Yukarda 4. satır 3 ün devamıdır.)

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 04/03/2009 16:31

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

xp repair modda windows\system32\wsaupdater.exe ,  winlogon.exe ve win.com dosyalarını silip repari edince açılacaktır.güncellemeleri yapmadan önce sistemi virüs taramasından geçirmede fayda olacaktır.

Gönderildi : 06/10/2009 12:06

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

Konu çok eski ama benzer sorunla karşılaşanlar için sorunun temel sebebini açalım;

Problemin kaynağı,
Trojanlar tarafından sevilen ve tercih edilen,
msconfig de izlenebilirliği olmayan bir startup methodu olan userinit anahtarının
çalıştırmış olduğu userinit.exe dosyasının yada adın trojan dosyası ile değiştirilmesi yada,
.../userinit.exe,c:\trojan.exe
formatında yazım ile trojan tarafından anahtarın birden fazla exe yi tetiklemesinin sağlanması.(Güvenli mod dahil çalışır bu anahtardaki exeler.)
Söz konusu anahtar:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
altında userinit keyidir.

Serdar beyin verdiği örnekte wsaupdater.exe örneği sıkça karşılaşılmakta ve genelde nette buna dair çözümler bulunmaktadır, fakat farklı isimlerin olduğu ve userinit.exe nin değiştirilmediği tiplerde ne rapair in bir anlamı vardır ne silme kopyalama işlemlerinin.

(.../userinit.exe,c:\trojan.exe)
Çünkü tetikleyen anahtardaki exe yol ve adını bilmiyorsunuz !!

Kesin Çözüm bu anahtara ulaşıp düzenlemek ve beraberinde repair yapmakdır.

bartPe vb. boot cd leri üzerinden registry erişimi ile istediğiniz düzenlemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 07/10/2009 01:43

(@MesutGundogdu)
Gönderiler: 30
Eminent Member

sorunlu bilgisayara ip\c$ şeklinde bağlan ve başka bir bilgisayarın sistem altındaki userinit ve winlogon exelerini aynı yol ile bu bilgisayara yapıştır.yeniden başlat

geçmiş olsun

Gönderildi : 07/10/2009 13:50

Paylaş: