Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DCOM 10009

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
666 Görüntüleme
(@RizaAcikgoz)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Benim karşılaştığım bu sorun  workgrupp ortamında yeni alınmış bir bigisayara ayarları vegerekli dosyaları taşıdıktan sonra , bu bigisayar da ki yazıcıyı diğer bigisayarlarla  paylaştırmak istediğimde hata loglarında olduğunu gördüm  Ve de her defasında diğer  bilgisayarlardan bu bilgisayara bağlanmaya çalıştığımda bu hatayı yazıcının kurulu olduğu bigisayar logluyor.

Diğer Bilgisayarlarda Kullanıcı adları ve parolaları varken  yazıcının
bağlı olduğu bigisayarda yoktur.Ve bağlanmaya çalışan ve yazıcının
kurulu olduğu bigisayarlar sp3 entegredir.

Ve paylaşımdan ulaştıgımda bigisayaradı\guest kilitlenmiş şekilde  parola girmrmi istiyor.Admin Yetkilerine sahip kullanıcıyla bir türlü erişim yapamadım.Bunu Düzeltmenin yolu ne olabilir.?

--------------------------------------------------------------------------

Kaynak :DCOM

Kategori :Yok

Tür:Hata

Olay Kimliği: 10009

DCOM <bilgisayar ismi> bilgisayarıyla yapılandırılmış iletişim kurallarından herhangi birini kullanarak iletişim kuramadı.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

--------------------------------------------------------------------------

Bu iki sorunu özellikle dcom hatasını nasıl çözebileceğini bilen ve bu hatayla karşılaşan var  ise yardımlarını bekliyorum

Saygılarımla

Gönderildi : 06/02/2009 15:39

(@RizaAcikgoz)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Dcom 10009 hatasını direrecek bir çözüm bulamdnım fakat Guest User aktif hale getirdiğim zaman hem otomatik olarak sifre istemeden ulaşmamam izin verdi.Bu zaten olması gerekendi ama ilginç olanı dcom 10009 hatasının bu işemden sonra birdaha loglanmaması olmuştur.

Eğer ek bilgisi olup paylaşmak isyen olursa memnun olurum

Saygılarımla

Gönderildi : 06/02/2009 18:12

Paylaş: