Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

shutdown -i

18 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,120 Görüntüleme
 cem
(@cem)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Arkadaşlar shutdown -i yaparak networkteki pc'leri kapatabiliyoruz fakat kendi pc'mizin bundan etkilenmemesini nasıl sağlayabiliriz?

Gönderildi : 28/03/2008 20:20

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba

Arkadaşlar shutdown -i yaparak networkteki pc'leri kapatabiliyoruz fakat kendi pc'mizin bundan etkilenmemesini nasıl sağlayabiliriz?

Bu komutu kullandığınızda karşınıza çıkan GUI arabirimde kendi bilgisayarınızı eklemezseniz sistem kapatmayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2008 20:30

cem
(@cem)
Active Member
Konu başlatıcı

Kapatma işlemini ben yapsam tabiki o bölüme kendi pc adımı eklemem ve pc kapanmaz.Başka birisi kapatmak istediğinde nasıl engelleyebilirim benim sormak istediğim buydu.

Gönderildi : 28/03/2008 20:37

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

size komutu gönderen kişi makinanızda admin değilse kapatamaz...

Gönderildi : 28/03/2008 20:40

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba. Yerel bilgisayarda, administrators gurubuna üye olan yani bu komutu çalıştıran kişileri temsil eden hesapları kaldırmalısınız. Domain Admins, enterprise adminis gibi guruplar.

Gönderildi : 28/03/2008 20:43

(@AhmetYUKSEL)
Gönderiler: 65
Trusted Member

shutdown -a denermisiniz belki çözüm olur

Gönderildi : 28/03/2008 20:44

(@rafets-ayata)
Üye

shutdown -a denermisiniz belki çözüm olur

Shutdown -a diyebilmesi için zamana ihtiyacı olması gerekiyor ya time 0 belirtirse o zaman birşey yapamaz ne yazik ki .

Gönderildi : 28/03/2008 20:53

cem
(@cem)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler.

Remote Registry servisini kapattığımda problemim çözüldü.

Gönderildi : 28/03/2008 21:39

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 28/03/2008 22:01

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bu servis uzak bilgisayar üzerindeki registry'e erişmemizi ve düzenleyebilmemizi amaçlar.

Bunun devre dışı bırakarak shutdown komutunu engelleyebildiğimizden eminmisin?

Gönderildi : 28/03/2008 23:32

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Bu servis uzak bilgisayar üzerindeki registry'e erişmemizi ve düzenleyebilmemizi amaçlar.

Bunun devre dışı bırakarak shutdown komutunu engelleyebildiğimizden eminmisin?

Olabilir belki deneyelim.[:D] 

Gönderildi : 28/03/2008 23:58

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

dene de adam komple uzaktaki register kayıtlarına erişmeyi kapamış nası olcek bu iş [:D]

Gönderildi : 29/03/2008 00:29

cem
(@cem)
Active Member
Konu başlatıcı

Remote registry servisini kapattıktan sonra shutdown -i yaptığında erişim engellendi gibi bir hata verdi.

Gönderildi : 29/03/2008 03:10

(@rafets-ayata)
Üye

Remote registry servisini kapattıktan sonra shutdown -i yaptığında erişim engellendi gibi bir hata verdi.

Cem bey, Bu yaptığınız işlem shutdown komutunu çalıştırmamasına neden olsada farklı sorunlarla karşı karşıya kalacağınız muhtemeldir. Çözüm noktası bu şekilde yapılandırmanız size sorun oluşturacaktır.

Gönderildi : 29/03/2008 03:43

cem
(@cem)
Active Member
Konu başlatıcı

Cem bey, Bu yaptığınız işlem shutdown komutunu çalıştırmamasına neden olsada farklı sorunlarla karşı karşıya kalacağınız muhtemeldir. Çözüm noktası bu şekilde yapılandırmanız size sorun oluşturacaktır.

Benim bu soruyu sormam ve merak etmemin nedeni ufak bir inatlaşmaydı sadece. Tabiki böyle bir nedenden dolayı bu servisi kapatmak mantıklı değil.İlginiz için teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/03/2008 03:49

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Remote registry bütün güvenlik bültenlerinde kapatılması tavsiye edilen bir servisdir.

Şahsen bende tavsiye derim. Sebebine gelince ben bir computer a benim haberim olmadan bir kayıt değiştirilmesi önlemek isterim bu önlem planları içinde remote registry de vardır ki örnek verelim.

Bir makinada remote desktop kapalı ve açılsın istemiyosunuz yetkili biri bile gelse açılsan istemezseniz remote registry açıksa açılabilir kapalı ise açılamaz.

Ama remote registry nin shutdown -i yi etkilemesi ilginç.

Gönderildi : 29/03/2008 12:17

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Remote registry bütün güvenlik bültenlerinde kapatılması tavsiye edilen bir servisdir.

Şahsen bende tavsiye derim. Sebebine gelince ben bir computer a benim haberim olmadan bir kayıt değiştirilmesi önlemek isterim bu önlem planları içinde remote registry de vardır ki örnek verelim.

Bir makinada remote desktop kapalı ve açılsın istemiyosunuz yetkili biri bile gelse açılsan istemezseniz remote registry açıksa açılabilir kapalı ise açılamaz.

Ama remote registry nin shutdown -i yi etkilemesi ilginç.

Eser hocamanın dediği gibi Uzaktan Registry ayarlarını değiştirmiyorsa kapatabilir bencede bir sorun yaşamaz.

Gönderildi : 29/03/2008 13:28

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

birde sizin username/password bilgilerini bilmemesi lazim 🙂

Gönderildi : 29/03/2008 14:23

Paylaş: