Forum

XP kurulu notebook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP kurulu notebook farklı ağ ortamlardakı kullanımı...

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

XP kurulu bilgisayar (ekseriyet notebook) gerek domain yapısı (etki alanı)  olan ağlarda,

gerekse normal standart ağ (çalışma grubu) olan yerlerde nasıl en verimli çalışır.

Mesela, domain yapısına göre yapılandırılmış bir bilgisayar ile,

domain olmayan standart  sadece ağ olan networkte, network kablosu  takılıyken oturum açamıyor.

Ayrıca,  aynı bilgisayar, domain olmayan standart  sadece ağ olan networkte  paylaşımdaki yazıcıları tanımlayıp kullanamıyor.

Ağ yapılandırmasından domain (etki alanı) bilgilerini iptal edip , WORKGROUPS çalışma grubu gibi ağ'lara dahil olduğunda,

sorunsuz printer ve paylaşım olabiliyor, ama her seferinde bu işlemi yapmak da zor.

Gönderildi : 21/01/2009 20:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Tam olarak yapmak istediğiniz nedir?Domain'e üye olarak çalışan herhangi bir pc eğer gerekli yetkileri var ise her türlü kaynağa erişim sağlıyabilir.Eğer Local olarak oturum açarsanız yetkisi olmadığından dolayı domain'deki kaynaklara erişim sağlayamaz.

Yani her seferinde neden Workgroup alığ tekrar domain'e alma ihtiyacı duyuyorsunuz?

Gönderildi : 21/01/2009 22:55

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tam olarak anlatamadım.

Sürekli domain yapısına tanımlı çalışan pc, haftanın 1 günü, domain yapısı olmayan başka bir yerde çalışıyor.

Bu diğer yerde de , başka pc'ler var ve onların  paylaşımındaki printerleri sözkonusu bilgisayarımın kullanabilmesini istiyorum.

Farklı oturum açmadan, domainde çalışıyormuş gibi açılsın, domain olmayan diğer ağa login olması ve rahatça paylaşım ve printer kullanımı yapabilmesini istiyorum.

Gönderildi : 22/01/2009 00:59

(@GOKHANYILDIRIM)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Hocam kullandığın domain user a local admin verirsen sorun çözülür workgroup ortamlarda tüm paylaşımları ve tüm donanımları kullanabilirsin.Yani domain olmayan ortamda aynı user ile girip bilgisayarını local administrator account yetkileri ile kullanırsın

Kolay gelsin

Gönderildi : 22/01/2009 02:23

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam kullandığın domain user a local admin verirsen sorun çözülür workgroup ortamlarda tüm paylaşımları ve tüm donanımları kullanabilirsin.Yani domain olmayan ortamda aynı user ile girip bilgisayarını local administrator account yetkileri ile kullanırsın

Kolay gelsin

Evet, sanıyorum sorumun cevabı budur, teşekkürler, deneyeceğim.

İlgileriniz için teşekkürler.

Gönderildi : 22/01/2009 11:32

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Denedikten sonra geri bildirimde bulunursanız; başkaları içinde yardımcı olmuş olursunuz ...

Gönderildi : 22/01/2009 11:41

(@GOKHANYILDIRIM)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Rica ederiz.yardımcı olabiliyosak ne mutlu

Gönderildi : 22/01/2009 16:21

Paylaş: