Forum

Yeterli sunucu kayd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeterli sunucu kaydi yok hatasi aliyorum

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba..

Bir client tan diğer clienta local admin hesabı ile erişmek istediğimde resimdeki gibi bir hata alıyorum.Ne yapabilirim ? bu çok sık karşıma çıkmaya başladı.bilgi işlemde kullandıgımız bilgisayarlara bazen baglanmamız gerekiyor oradan program,driver v.b çekiyoruz.Domain hakkında bilgi vermem gereklimidir ? resimde herşey açıklıyor zaten.Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 20/01/2009 21:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Ortamınız hakkında biraz daha bilgi verebilirimisiniz?Local Admin dışında başka bir kullanıcı adı ile bağlanabiliyormusunuz?Mesela Domain Admin.İzinler tarafında zaten bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Gönderildi : 20/01/2009 22:52

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Resimde gördüğüm kadarıyla  local'deki bir makina yazıcı kuracaksınız yalnız sürücü'sünü yüklemek için BİM'deki bir makina erişmeye çalışırken erişim hatası alıyorsunuz.

Erişmek istediğiniz makina'nın erişim için gerekli paylaşım izinleri aktifmidir.?

Ortamda DC var mıdır?

Muhtemel paylaşım güvenlik izinleri yapılmamış ki diğer kullanıcıların bilgisayarlarındanda erişirken aynı sorunla karşılaştığınızı söylemiştiniz..

Gönderildi : 20/01/2009 23:20

(@AdemKIRBIC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sayın Serhad MAKBULOGLU ; domain admin ile baglanamam çünkü o yetki elimde yok.Servera direk müdahalede bulunamıyorum.

ortamda bir dc mevcut.paylaşım izinleri derken c$ , d$ izinlerindenmi bahsediyorsunuz ? paylaşımlar sekmesine baktıgımda ise (bilgisayarım-yönetten) aktif olarak görmekteyim.işin ilginç yanı ise daha yeni formatladıgım makinayada aynısı oldu.hiçbir kurulum yapmadım temiz xp pro.kurulumundan sonra makinaya baglanamadım.Tekrar format attım geçti.Ancak formattan baska çözümüde olmalıdır diye düşünüyorum.Ne yapabilirim ?

Gönderildi : 26/01/2009 12:32

(@AdemKIRBIC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SID ler ile bir alakası olabilirmi ? ACL listesinde permissions larda bir sorun olma ihtimali varmıdır ?

Gönderildi : 26/01/2009 22:24

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Temiz yüklemeden sonra böyle bir hata mesajı ile karşılaşmıyorsunuz muhtemelen?

Ama Client üzerine gerekli olan 3. party yazılımları yükledikten sonra böyle oluyor olmalı?

Kullandığınız yazılımlardan biri buna neden oluyor olabilir, burası bir internet kafe vb mi?

Antivirüs vb. devre dışı bırakıp denermisiniz, Bir de klasöe seçeneklerinden basit dosya paylaşımını kaldırıp deneyin, ayrıca burassı bir net kafe ise deepfreeze in üst versiyonunu yükleyin.

Gönderildi : 27/01/2009 01:07

(@AdemKIRBIC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

geç cevap için özür dilerim..

Burası bir internet cafe değil.bilgi işlem.Hatta bir makinaya temiz kurulumdan sonra durduk yere bu sekilde oldu.Temiz kurulum yaptıgım bilgisayara baglanayım dedim ve bu hatayı aldım.Tekrar formatlayıp kurdugumda sorun çözüldü.Ancak hala diğer 2 bilgisayarımız bu sekilde.Antivirüs olarak ta Norton Antivirüs Corporate kullanıyoruz (Lisanslı).Basit dosya paylaşımını yapmadım onu bir deneyeyim.Antivirüsü kapatıp denedigim halde hala aynı uyarıyı alıyorum.

Gönderildi : 25/02/2009 19:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Servislerden server ve workstation servislerini restart edermisiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 12/01/2010 15:29

Paylaş: