Forum

taranan dosyaları s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

taranan dosyaları servera ulaştırma

16 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
586 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

bir müşterimde kyocera km3050 tarayıcıdan taranan dosyaların serverdaki ortak klasöre tarayamıyorum.kyocare dan servisi ni de getirdim adamlar baktılar başka pclere tarıyor serverda bir sorun var diyebildiler.

serverdaki klasöre everyone full yetki verdim,domain adı ilede denedim olmuyor.

sbs 2003 advenced kullanıyorum bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varmı acaba ??

teşekkürler

Gönderildi : 15/01/2009 16:50

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Peki servera erişim yapıla biliyor mu? Mesela ortak klasörünün içerisine başka her hangi bir dosya kopyalanabiliyor mu?

Gönderildi : 15/01/2009 17:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba 

pclerden klasöre kopyalama değiştirme işlemini yapabiliyorum

Gönderildi : 15/01/2009 17:16

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Serverda bahsettiğiniz klasörde Security ve Sharing ayarlarında kullanıcı yetkili mi?

Gönderildi : 15/01/2009 17:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet hem security hemde sharinkde everyone full yetkili hatta c dizinine bile everyone full yetki verdim

ilginiz için teşekkürler

Gönderildi : 15/01/2009 17:44

(@sinankahraman)
Illustrious Member

evet hem security hemde sharinkde everyone full yetkili hatta c dizinine bile everyone full yetki verdim

ilginiz için teşekkürler

Yetkilerde sıkıntı yoksa dosyayı oraya kopyalaması gerekir diye düşünüyorum. \\serveradi\ortak\ şeklinde değilmi taramayı kopyalayacağı yol.

Gönderildi : 15/01/2009 20:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sinan Bey evet klasör yolunu sizin dediğiniz gibide denedim.ama klasör yolu noktasında değil gibi sorun.kyocera servisinin dediği "aldığınız hata kodu kullanıcı adı ve şifre ile ilgil" diyor ama ben kullanıcı ad ve şifresini doğru giriyorum.başka kullanıcılar oluşturup yine denedim

Gönderildi : 15/01/2009 21:16

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Peki tarayıcının bağlı olduğu pc de başlat çalıştıra \\serveradi\ortak kalasör adı şeklinde yazdığınıda o klasöre bağlanıp işlem yapabiliyor musunuz?

Gönderildi : 15/01/2009 21:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tarayıcının bağlı olduğu bir pc yok 🙂

tarayıcı üzerinden kullanıcı ismi  tanımlıyorum ve  kullanıcıyı tanımlarken  tarananları  hangi hedefe göndereceğimi seçiyorum.

tarayıcı ftpden de gönderebiliyor.olmassa bu iş için servera ftp kuracağım 🙂

Gönderildi : 15/01/2009 23:48

(@sinankahraman)
Illustrious Member

🙂

Peki tarayıcının kullanıcısı ile bir pc de oturum açıp server üzerinde ki klasöre erişmeyi denediniz mi?

Gönderildi : 16/01/2009 01:02

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

bir ekleme yapmak istiyorum. domain ortamı varsa kyocera'da kullanıcı ekranına;

domainadı\kullanıcıadı şeklinde girmeniz gereklidir. bunu bir kontrol edebilir misiniz?

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 16/01/2009 20:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar tarayıcı ayarlarını  iyice karıştırdığım için tamamen ulaşılamaz hale getirdim 🙂 ve bilgitaş ın  başka bir teknik servisinden  yardım aldım. baktım arkadaşlar konusunda bilgili, asıl sorunumuda ilettiğimde

"km-3050 modelinde server2003 'e tarama yapılamıyor.bu sorun hale giderilemedi."dendi.

şimdi  serverda sorun var diyen arkadaşı tekrar servise çağırıp iki çift sözüm olacak heralde 🙂

yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 18/01/2009 14:05

(@Anonim)

Merhaba ;

Benzer bir  sorun   benzer derken tıpatıp aynısı  bır  musterımızde  benımde  başıma  gelmıştı bende  ne yaparsam  serverdakı  paylasım alanına tarattıramamıstım   sımdı  ilk işim musterıdekı Kyocera nın modeline bakmak  olacak 🙂

Teşekkürler.

arkadaşlar tarayıcı ayarlarını  iyice karıştırdığım için tamamen ulaşılamaz hale getirdim 🙂 ve bilgitaş ın  başka bir teknik servisinden  yardım aldım. baktım arkadaşlar konusunda bilgili, asıl sorunumuda ilettiğimde

"km-3050 modelinde server2003 'e tarama yapılamıyor.bu sorun hale giderilemedi."dendi.

şimdi  serverda sorun var diyen arkadaşı tekrar servise çağırıp iki çift sözüm olacak heralde 🙂

yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 19/01/2009 15:51

(@BAHADIRSAVACI)
Gönderiler: 149
Estimable Member

Merhabalar

Kullanıcılarınızda kurulu olan bu markaya ait bir program var mı acaba?

Gönderildi : 19/01/2009 16:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Kullanıcı tarayıcının başına gidip tarama yapıyor.pc ile bir ilişkisi yok

Gönderildi : 22/01/2009 01:59

(@BAHADIRSAVACI)
Gönderiler: 149
Estimable Member

Merhabalar

Bende başka bir marka Scanner kullanıyorum. Yine dediğin gibi kulanıcı Scanner başında tarama işlemini yapıyor.fakat benim sistemimde farklı olarak kullanıcı Scannerdan kendi bilgisayarını sectiğinde onun bilgisayarında kurulu olan bir program aracılığıyla alıyor ve isterse üzerinde oynamalar yapıyor. Buna benzer bir programı kullanıcılarda kulanıyorsan diye sormuştum. Çünkü o programı kurmadan ben kullanıcılara taradıkları belgeleri ulaştıramamıştım.

Aynı şekilde bu Server içinde geçerli. En azından benim sistemimde.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/01/2009 11:48

Paylaş: