Forum

user klasorleri

Bildirimler
Hepsini Temizle

user klasorleri

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@mustafagunay)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Xp kurulu bir sistremde tek user var Administrator ve bu user parolalı. Bu diski farklı herhangi bir makinaya ikinci disk olarak bagladıgım zaman ya da MiniPE yada dos erişimli live cdlerle calıstırdıgım zaman kullanıcımın(administrator) icindeki desktop ve belgelerime ulasamıyorumkullanıcının ici bos gozukuyor. bu dosyalara ulasmam icin ne yapabilirim zira desktop daki bilgiler benim icin cok onemli.

Not:Sistem donanımsal olarak hasarlı oldugu icin verilere baska bir yeretakılarak ulasılmaya calısılmıstır. Administrator sifresi kayıp ya da unutulmus degil.

Gönderildi : 05/01/2009 18:05

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

EFS kullanmış olabilir misiniz_?

Bunun dışında acronis ile mevcut diski image alıp başka bir pc de tekrar primary disk olarak çalıştırıp alabilirsiniz. Eğer işletim sisteminiz arızalı ise onarmanız gerekebilir.

Gönderildi : 05/01/2009 18:13

(@mustafagunay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Diskin kartında parca yanıgı vardı muadil bir parcayla degistirip ancak bilgilere ulasabildim cok saglıklı degil biliyorum ama bu seferde user in altındaki dosyalara ulasamıytorum bos gozukuyor. Acronis klonu denedim fakat bazı sectorlerde problem verdi.

Gönderildi : 05/01/2009 18:23

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

Diske bu şekilde yapılmış bir işlemin sağlıklı olmadığını sizde biliyorsunuz.

Bundan sonra ancak başka bir pc ye taktığınızda eğerki efs kullanmadıysanız erişebilmeniz gerekir. Bad Sector olan kısımlardaki datalarıda okuyamamanız normal. Bir scandisk işlemine tabi tutup tekrar deneyin ama fazla umutlu olmayın.

Gönderildi : 05/01/2009 18:38

(@mustafagunay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yok hayır efs kesinlikle kullanmadım. bu sorunu daha oncede yasıyordum yani baska makinalardada. bırakın farklı makinaya disk takılmasını aynı makinada calısan diski minipe yada live cdlerle actıgım zaman eger kullanıcıya parola vermissem yine dektop belgeler ve sık kullanılanlkar dahil userin ici bos gozukuyor ve 0 mb gosteriyordu. burada extra durum diskin yuzeyininde hasar gormus olması oldu. disk karıtındaki parca yandıgı anda sanırım yuzeydede probleme neden oldu. sorunsuz bir diski kendi makinasında live cdlerle ya da farklı bir makinaya 2. disk olarak bagladıgımda winmdows klasorunu diger dosyalar v.s gormede ulasmada proplem yok c:/Document and settings\user\ dedigimde user yazan klasor 0 mb gozukuyor ve icide bos geliyo:(

Gönderildi : 05/01/2009 19:08

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

diske bir scandisk yapin üzerindeki verileri doğrulayabilir ise erd commander yada benzeri bir cd ile dosyalara ulaşmayı tekrar deneyin.

Gönderildi : 05/01/2009 19:24

(@mustafagunay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorun recvovery programı ile tarama yapılarak cozulmus bilgiler kurtarılmıstır...Tşk...

Gönderildi : 08/01/2009 13:23

(@OmerKARADENIZ)
Noble Member

geri bildirim için teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/01/2009 14:00

Paylaş: