Forum

Windows Vista Servi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Vista Service Pack 2 Beta

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
544 Görüntüleme
(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Microsoft, Windows Vista ve Windows Server 2008 için yayımlanacak olan ikinci hizmet paketinin ilk betası seçilmiş testçilere gönderilmeye başlandı.

Buna göre Vista SP2, şu anda internetten indirilip manüel olarak kurulabilen Windows Search 4.0'ü içinde barındıracak. Ayrıca güncel Bluetooth sürümünün yanında VIA marka 64-Bit işlemcilere destek de verilecek. Vista Service Pack 2' nin, 2010 başında beklenen Windows 7'den önce yayınlanması bekleniyor.

Şimdi Windows Vista Service Pack 2 Beta sürümünü nasıl yükleyeceğimizi adım adım görelim;

• İlk adım olarak aşağıdakileri bir bat dosyası haline getirin.

@echo off

reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\VistaSp2 /f > NUL 2>&1
reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\VistaSP2 /f > NUL 2>&1

reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\VistaSp2 /v Beta1 /t REG_SZ /d C21A5C64-2530-CC19-042F-9ABDB4ED27F9 /f
IF NOT %errorlevel% == 0 ( goto ERROR)

:SUCCESS
@echo.
echo ================================================== =========
echo Windows Vista SP2 registry key has been set successfully.
echo Please check for updates in Windows Update.
echo Ejoy with SP2. Dev...
@echo.
goto END

:ERROR
@echo.
echo FAILED to set Windows Vista SP2 registry keys.
echo Please run this script by right clicking and selecting
echo "Run as Administrator".
@echo.
goto END

:END
pause

• Oluşturduğunuz bat doyasını çalıştırdığınızda Registry üzerinde gerekli değişiklikler yapılmış olacaktır.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Windows Update’i kullanarak güncelleştirmeleri denetlediğinizde Vista SP2 Servicing Stack Update listede görülecektir.
  • Güncelleştirmeyi yükledikten sonra güncelleştirmeleri tekrar denetlediğinizde 269,9 MB büyüklüğündeki gerçek Service Pack (Vista SP2 Build 16489) Windows Update listesinde görünecektir. Bu güncellemeyide kurduktan sonra PC yi restart etmemiz gerekecek. PC açıldıktan sonra kontrol ederseniz Windows Vista SP2‘nin işletim sisteminize yüklenmiş olduğunu göreceksiniz.

Gönderildi : 03/12/2008 20:23

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Teşekkürler Sinan hocam.

Gönderildi : 04/12/2008 01:56

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Her şey güzelde  hocam şu "Windows Search 4.0" hiç beğenmediğim 2-3 kez yükledim baktım olmuyor sildim 🙂

Gönderildi : 04/12/2008 02:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaşım için teşekkürler

Gönderildi : 04/12/2008 03:03

(@sinankahraman)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Her şey güzelde  hocam şu "Windows Search 4.0" hiç beğenmediğim 2-3 kez yükledim baktım olmuyor sildim 🙂

Windows Search Microsoft'un masaüstü arama motorunun yeni bir sürümü. Programın daha hızlı çalıştığı
ve ağ üzerindeki diğer bilgisayarlarda bulunan verileri de
indeksleyebildiği iddia ediliyor. Ürün yanlış hatırlamıyorsam Mart 2008 de test amaçlı teknik ön izleme sürümü yayınlandı.
Şayet bu test sürümünü kullandıysanız test aşamasında olan bir ürünün
sorunlar çıkartması gayet normal. Gene yanlış hatırlamıyorsam Haziran
ayında testler bitti ve yeni Windows Search 4.0  yayınlandı.

Yeni sürümüyle birlikte hata ayıklamaları,
şifrelenmiş dosyaları indeksleme ve daha hızlı sonuç görüntüleme gibi
yeniliklere kavuşan Windows Search 4.0, Microsoftun açıklamasına göre Windows Vista ile aynı teknolojiyi kullanmasına rağmen, ondan çok daha hızlı çalışıyor.

Daha ayrıntılı bilgi için Microsoft' un 940157 nolu makalesini inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 04/12/2008 16:06

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Teşekkürler hocam.

Gönderildi : 04/12/2008 16:09

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Windows Search Microsoft'un masaüstü arama motorunun yeni bir sürümü. Programın daha hızlı çalıştığı
indeksleyebildiği iddia ediliyor. Ürün yanlış hatırlamıyorsam Mart 2008 de test amaçlı teknik ön izleme sürümü yayınlandı.

yeniliklere kavuşan Windows Search 4.0, Microsoftun açıklamasına göre Windows Vista ile aynı teknolojiyi kullanmasına rağmen, ondan çok daha hızlı çalışıyor.

Daha ayrıntılı bilgi için Microsoft' un 940157 nolu makalesini inceleyebilirsiniz.

Windows Search'un indeksleme ayarlarına eklediğiniz yerlerleri
gerçekten hızlı aradığı bir gerçek ancak Google Desktop daha hızlı 🙂 

Gönderildi : 04/12/2008 19:26

(@sinankahraman)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Windows Search'un indeksleme ayarlarına eklediğiniz yerlerleri
gerçekten hızlı aradığı bir gerçek ancak Google Desktop daha hızlı 🙂 

Asıl konudan sapmaya başlandığından dolayı postu kilitiliyorum. Açmış olduğum postun asıl amacı Windows Vista Service Pack 2 Beta idi.

Gönderildi : 04/12/2008 19:39

Paylaş: