Forum

POP/IMAP/SMTP proto...

Bildirimler
Hepsini Temizle

POP/IMAP/SMTP protokolleri

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Arkadaslar sorum aynen soyle. Simdi bi sirkette 5-10 pc var. Hepsi networkle veri alis-verisi yapiyor. Simdi onlarda web uzerinden degil de outlook uzerinden mailleri kurmam gerek. Tum detaylar elimde var ama hangi protokolle kuracagimi bilmiyorum. Ve de hangi program bu isde daha iyi bilmiyorum. Outlook Express biraz kullanmsiligim var ama cok zayif duruyor. Microsoft Outlook daha iyi gibi ama o da bazen donuyor. Peki Eudora, The BAt, Incredimail falan hangisini kurayi tum pc-lere? Ve hangi protokolle? POP/IMAP ve SMTP-ni tam anlata bilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 29/11/2008 11:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kendi şahsi fikrim microsoft outlook üzerindn pop/smtp olarak kur.Microsoft outlook hem kullanışlıdır hemde kolay, arşivleme özelliğinide kullanarak kullanışlı hale getirebilrisin

Gönderildi : 29/11/2008 11:55

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Kendi şahsi fikrim microsoft outlook üzerindn pop/smtp olarak kur.Microsoft outlook hem kullanışlıdır hemde kolay, arşivleme özelliğinide kullanarak kullanışlı hale getirebilrisin

Ben oyle dusunmusdum ama Microsoft Outlook cok gec aciliyor. Bazen de donuyor bir muddet. o zaman gelen postalari pop, gidenleri de smtp mi olarak kurayim? Peki imap ne ise yarayor?

Gönderildi : 29/11/2008 12:16

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar

Mail hizmetini bir başka firma üzerinden mi alıyorsunuz yoksa  kendi Sunucularınız üzerinden mi kullanıyorsunuz ?

Yanıt üzerinden size daha detay bir açılım yapabiliriz ..

İyi Günler ..

Gönderildi : 30/11/2008 22:18

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Yok sitemizin hostingini aldigimiz firmanin verdiyi hosting paketine dahil mail adreslerimiz.

Gönderildi : 01/12/2008 18:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Outlooku açarken donuyor demişsiniz pc de donanımsal sıkıntı oalbilir?Ram yada cpu yeterlimi peki?

Gönderildi : 01/12/2008 18:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,,

POP3 olarak Outlook üzerine tanımlamalarını yapabilirsin.

Gönderildi : 01/12/2008 21:44

Paylaş: